Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.20 07:57

Viceministras apie programišių ataką prieš portalus: nerimą kelia, kad vis dar esame pažeidžiami

pastebi tą patį naudojamų metodų braižą
LRT.lt 2019.06.20 07:57

Po trečiadienio vakaro įsilaužimo į naujienų portalus, kuomet juose paskelbtos melagingos žinios apie Lietuvoje vykstančias karines pratybas, krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza sako, kad matomas besikartojantis programišių braižas, tačiau nerimą kelia tai, kad esame vis dar pažeidžiami.

„Braižas ir stilius kartojasi jau kelintą kartą. Iš kitos pusės, jau truputį kelia nerimą, kadangi jau ir žiniasklaidos priemonės tikrai rimtai dirba, kad tos gerosios kibernetinio saugumo praktikos rekomendacijos įrankius įsidiegtų, tačiau kai kurie vis dar yra pažeidžiami“, – LRT naujienų tarnybai sakė Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

Anot jo, trečiadienio vakaro atvejis parodo, jog nesant vadinamosios kibernetinės higienos, galima nesunkiai klaidinti visuomenę.

„Galima įdėti klaidingą ir melagingą naujieną, kuri iš vienos pusės atrodo labai įtikinamai, iš kitos pusės labiau sietina su pilnaties būsena negu su tikrovę atitinkančia informacija, – teigė E. Kerza.

LRT.lt primena, kad portaluose valstietis.lt ir baltictimes.com trečiadienio vakarą  lietuvių ir anglų kalbomis paskleistas melas, neva per pratybas bandant masinio naikinimo ginklus radioaktyviomis medžiagomis užteršta Neris.

Lietuvos pareigūnai tai vadina sąmoninga provokacija, nukreipta prieš Lietuvos kariuomenę.

Išgalvotame straipsnyje rašoma, neva per šaudymo pratybas į Nerį nukrito sviediniai su nusodrintu uranu, o užterštas vanduo pateko į Kauno gyventojų namus.

Šiuo metu vykstančiose karinės pratybose „Geležinis vilkas“ treniruojasi apie 4 tūkst. karių iš dešimties NATO šalių.

Žinios. Šiaulių apygardos teisme – nuosprendis dėl šnipinėjimo Rusijai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi