Lietuvoje

2019.06.19 17:00

Veryga Lenkų rinkimų akcijos reikalavimams kompensuoti vaistus kliūčių nemato

Paulina Levickytė, ELTA2019.06.19 17:00

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad Lenkų rinkimų akcijos koalicinių derybų reikalavimas kompensuoti būtiniausius vaistus senjorams nuo 75-erių metų yra vertintinas ir svarstytinas.

Ministro Aurelijaus Verygos nuomone, kurią Eltai perdavė jo patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė, tai svarbus pasiūlymas, leidžiantis ieškoti dar daugiau galimybių padėti mažas pajamas gaunantiems ir vyresnio amžiaus žmonėms.

„Tai leistų užtikrinti daugiau socialinių garantijų, įnešti daugiau socialinio teisingumo, nes, jei tokiam siūlymui būtų pritarta, šie žmonės patirtų mažiau išlaidų. Taigi šiuo atveju svarbiausia būtų rasti tinkamą formą, kaip tai įgyvendinti, nes labai svarbu užtikrinti kuo daugiau valstybės pagalbos sunkiai gyvenantiems žmonėms, kurių gretose – dažniausiai vyresnio amžiaus žmonės. Tik šiuo atveju reikėtų rasti tokius kompromisus, kad tai nebūtų traktuojama, kaip diskriminacija dėl amžiaus“, – teigiama Eltai atsiųstame atsakyme iš ministro patarėjos.

Pasak jos, Seime taip pat artimiausiu metu ministras A. Veryga teiks pačios SAM inicijuotus siūlymus visiškai kompensuoti priemokas už vaistus ir medicinos pagalbos priemones (MPP) mažas pajamas gaunantiems žmonėms.
„Šiam siūlymui jau pritarė Ministrų Kabinetas. Tad jau einama šiuo keliu, praminti pirmieji takeliai ir, galima sakyti, kad jau duotas startas, kaip būtų galima ieškoti dar daugiau galimybių padėti mažas pajamas turintiems vyresnio amžiaus žmonėms. Tikimės, kad po pateikimo šis siūlymas atsidurs ir plenarinių posėdžių darbotvarkėje“, – teigia L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

ELTA primena, kad „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) bando formuoti valdančiąją koaliciją. Tarp į valdančiąją koaliciją įsijungti ketinančios Lenkų rinkimų akcijos reikalavimų yra raginimas didinti vaiko pinigus jau kitais metais iki 100 eurų, siekis, kad būtų kompensuojami būtiniausi vaistai senjorams nuo 75-erių metų, didesnės galios savivaldai, didesnis dėmesys vietinės reikšmės keliams ir siekis atleisti jaunimą iki 26-erių metų nuo mokesčių.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.