Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kariams – priedai už dalyvavimą lauko pratybose

LRT.lt2015.09.08 13:45

Nuo liepos 1 d. profesinės karo tarnybos kariams galima bus mokėti tarnybinio atlyginimo priedus už užduočių, kurioms atlikti reikia ypatingos psichologinės ir fizinės ištvermės, vykdymą, rašoma pranešime spaudai.

Nuo liepos 1 d. profesinės karo tarnybos kariams galima bus mokėti tarnybinio atlyginimo priedus už užduočių, kurioms atlikti reikia ypatingos psichologinės ir fizinės ištvermės, vykdymą, rašoma pranešime spaudai.

Priedai bus mokami kariams, dalyvaujantiems lauko pratybose kareivinių režimu ar atliekantiems tarnybą kareivinių režimu aukštesniu nei įprastinis budrumo lygiu.

Iki šiol tokie tarnybinio atlyginimo priedai profesinės karo tarnybos kariams nebuvo mokami.

Nutarimo projektas aktualus dėl pasikeitusios Baltijos šalių regiono saugumo situacijos, šalies ir kolektyvinės gynybos politikos pokyčių. Padidaugėjo bendrų pratybų, rengiamų su NATO sąjungininkais, jos tapo sudėtingesės. Budintys kariuomenės vienetai turi būti pasirengę per labai trumpą laiką reaguoti į besikeičiančią saugumo situaciją ir galimas grėsmes.

Atsižvelgdama į tai ir siekdama tinkamai įgyvendinti nacionalinio saugumo ir kolektyvinės gynybos stiprinimui keliamus reikalavimus, vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos siūlymui dėl šio pakeitimo.

„Dėl suaktyvėjusio priešiško karinio aktyvumo šalia Baltijos šalių ir Baltijos jūroje Karinių jūrų pajėgų karo laivams dažnesni tapo kariniai patruliavimai saugant išorinę NATO ir Europos sąjungos sieną. Didesnis dėmesys skiriamas eskadroje dalyvaujančių laivų įgulų įgūdžių tobulinimui, ruošiant jas dalyvavimui karinėse jūrinėse operacijose NATO greitojo reagavimo pajėgų sudėtyje. Intensyvėja bendros pratybos ir mokymai su NATO sąjungininkais. Todėl buvo nutarta kartu pakeisti ir profesinės karo tarnybos kariams, atliekantiems tarnybą karinių jūrų pajėgų karo laivuose, plaukiojančiuose Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje ar išskirtinėje ekonominėje zonoje, nustatytus tarnybinio atlyginimo priedo dydžius“,– rašoma KAM pranešime spaudai.

Visa tai leis užtikrinti teisingą apmokėjimą už tarnybą, reikalaujančią specialaus fizinio ir psichologinio pasirengimo, ypatingos ištvermės ir įgūdžių, padidins karių motyvaciją.

Suformuotas teigiamas profesinės tarnybos karių požiūris leis efektyviau spręsti specifinių karinių vienetų komplektavimo problemas, o tai turės įtakos didinant valstybės gynybinį pajėgumą, karių ir karinių vienetų parengtumą, užtikrinantį šalies nacionalinį saugumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.