Lietuvoje

2019.06.19 13:39

Vyriausybė pritarė siūlymui sujungti tris valstybės įmones į Žemės ūkio ir erdvinės informacijos centrą

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui sujungti Valstybės žemės fondą, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą (ŽŪIKVC) bei Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrą „GIS-Centras“ į vieną instituciją – Žemės ūkio ir erdvinės informacijos centrą.

„Numatoma, kad ŽŪM valdymo srities informacinių technologijų kūrimo ir palaikymo funkcijų konsolidavimas vienoje įmonėje leis padidinti turimos informacijos ir duomenų valdymo operatyvumą, optimaliau išnaudoti turimus išteklius, operatyviau reaguoti į poreikį tobulinti ar kurti naujus registrus“, – Vyriausybės nutarimo pažymoje teigia pasiūlymo iniciatoriai.

Projektu siūloma funkcijas, vykdomas Valstybės žemės fondo, susijusias su žemės naudojimo politikos įgyvendinimu ir kontrole, perduoti Nacionalinei žemės tarnybai.

„ŽŪM srities informacinių technologijų kūrimo ir palaikymo funkcijų konsolidavimas vienoje įmonėje leis padidinti turimos informacijos ir duomenų valdymo operatyvumą, optimaliau panaudoti turimus žmogiškuosius, materialinius išteklius, operatyviau reaguoti į poreikį tobulinti bei kurti naujus registrus ir sistemas“, – Vyriausybės posėdyje sakė žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas. 

Kaip nurodo ministerija, ŽŪIKVC yra viena iš valstybės ir ES paramos priemones administruojančių ir įgyvendinančių bei Žemės ūkio ir kaimo verslo registrą ir Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinę sistemą tvarkančių institucijų.

„Gis-centras“ yra Lietuvos erdvinės informacijos portalo tvarkytojas, taip pat teikia įprastas ir specializuotas geografinės informacijos sistemų paslaugas, kuria teminius duomenų rinkinius, skaitmeninius ir spausdintus žemėlapius.

Valstybės žemės fondas rengia duomenis apie šalies žemės fondo būklę, vykdo žemės išteklių naudojimo stebėseną, tvarko Žemės informacinę sistemą.