Lietuvoje

2019.06.19 12:27

Uspaskichas neigia Žemaitaičio teiginius esą prie frakcijos galėtų prisijungti Bukauskas ir Mazuronis

Lukrecijus Tubys, ELTA2019.06.19 12:27

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas „tvarkiečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio žodžius, kad bendru sutarimu Tvarkos ir teisingumo frakcijoje galėtų likti Valentinas Bukauskas, o Andrius Mazuronis prisijungti laiko blefu. Darbo partijos lyderis teigia, kad partija laikysis anksčiau išreikštos pozicijos – parlamentarai dirbs Mišrioje Seimo narių grupėje, o tuo tarpu „tvarkiečiams“ ir toliau reikia ieškoti, kuo išgelbėti frakciją nuo griūties.

„Nebuvo jokios kalbos apie tai. (…) Yra Darbo partijos tarybos sprendimas ir kitokio veiksmo negali būti kaip V. Bukauskas turi palikti „tvarkiečių“ frakciją. (…) Kažkoks blefas yra, matyt, noras paintriguoti“, – tikino V. Uspaskichas.

Pasak Darbo partijos lyderio, dabartinis partijos tikslas yra sugrąžinti ją į politinį žemėlapį, todėl nėra prasmės jungtis į kitus politinius darinius.

„Nėra tikslo, prasmės (jungtis į frakciją. – ELTA). Reikia patiems „identifikuotis“, – teigė jis.

Pasak politiko, R. Žemaitaičio minėtas į Seimą sugrįžęs Andrius Mazuronis taip pat nebūtų linkęs siekti darbo valdančiojoje daugumoje. Tą antradienį jis išreiškė ir laidoje „Alfa taškas“.

„Politiškai žiūrint, man atrodo, šiandien situacija yra tokia – sėsti prie stalo ir šnekėti, ypač turint tik du Seimo narius, nėra nei būtinybės, nei reikalo, nei, tiesą pasakius, ir labai didelio noro“, – sakė buvęs liberalas ir „tvarkietis“ A.Mazuronis.

ELTA primena, kad trečiadienį Tvarkos ir teisingumo pirmininkas R. Žemaitaitis sakė, kad gelbstint byrančią frakciją Seime planuojama susitarti su V. Uspaskichu, kad naujasis „darbietis“ A. Mazuronis prisijungtų prie frakcijos, o iš jos atšauktas ir išeiti pasiryžęs V. Bukauskas liktų.

Pasak R. Žemaitaičio, V. Uspaskicho vadovaujama politinė jėga norėtų dalyvauti valdančiojoje daugumoje ir teikti savo programinių nuostatų pasiūlymus, tad galimai sutiktų prisijungti prie „tvarkiečių“ frakcijos. Tokiu atveju joje būtų nebe 7, o 8 parlamentarai.

„(...) Aš manau, kad pavyks mums susitarti ir rasti sąlyčio taškų. Čia yra laiko klausimas, gali būti, kad net du frakcijos nariai papildys mūsų frakciją. Tai bus nebe 7, o 8. (...) Kadangi (Darbo. – ELTA) partijos nariu tapo A. Mazuronis“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė Tvarkos ir teisingumo pirmininkas.

Praėjusią savaitę buvo atlikta Darbo partijos tarybos narių apklausa, kuria buvo nuspręsta, kad abu Darbo partijos Seimo nariai – A. Mazuronis ir V. Bukauskas – nuo šiol turėtų dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje.

Tokiu atveju Tvarkos ir teisingumo frakcija netenka reikiamo 7 parlamentarų skaičiaus ir subyra. Kartu galimai subyra ir derybos dėl koalicijos.

Oponentai teigia, kad tokioje situacijoje pagalbos ranką „tvarkiečiams“ gali ištiesti „valstiečiai ir žalieji“. Anot liberalo Eugenijaus Gentvilo, vienam iš „valstiečių“ frakcijos narių jos lyderis Ramūnas Karbauskis esą gali pasakyti pereiti į Tvarkos ir teisingumo frakciją ir taip ją išgelbėti.

Pats R. Karbauskis tokių kalbų nepaneigė.

„Kalbų yra, ieškosim sprendimo, tikrai surasim“, – Eltą tikino jis.

Kol kas, iki V. Bukauskui pateikus prašymą artimiausiame plenariniame posėdyje birželio 25 dieną, „tvarkiečių“ frakcijai kartu priklauso Vytautas Kamblevičius, Algimantas Dumbrava, Kęstutis Bartkevičius, Juozas Imbrasas, Ona Valiukevičiūtė ir partijos lyderis R. Žemaitaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt