Lietuvoje

2019.06.19 12:07

Pramonininkų konfederacija ragina Vyriausybę atmesti siūlymą didinti MMA iki 607 eurų

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.06.19 12:07

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ragina Vyriausybę atmesti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtą nutarimo projektą nuo kitų metų didinti minimalų mėnesio atlyginimą (MMA) iki 607 eurų pagal naują mokesčių sistemą.

Pramonininkai skelbia, jog tai daro atsižvelgdami į Europos centrinio banko, Europos Komisijos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) rekomendacijas.

Pramonininkų teigimu, antradienį vykusiame TVF ir Trišalės tarybos posėdyje TVF atstovai pasisakė, kad būtina didinti Lietuvos darbo rinkos lankstumą ir produktyvumą. Taip pat, pasak Pramonininkų konfederacijos, buvo atkreiptas dėmesys, kad atsižvelgiant į Lietuvos ekonominę situaciją šiuo metu esantis MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis yra per didelis.

„Nors LPK palaiko poziciją dėl MMA depolitizavimo ir Trišalėje taryboje priimtų sprendimų laikymosi, tačiau pažymėtina, kad MMA ir VDU rodiklis ne tik patenka į Trišalėje taryboje nutartą intervalą (MMA ir VDU santykis turėtų būti ne mažesnis nei 45 proc., bet ne didesnis nei 50 proc.), bet jau šiuo metu yra didžiausias Baltijos šalyse: Latvijoje (jis siekia – ELTA) 43,7 proc.; Estijoje – 41,9 proc.“, – skelbia LPK.

Kaip ELTA anksčiau skelbė, paskutiniame Trišalės tarybos posėdyje profsąjungos ir SADM pateikė pasiūlymus, kad MMA turėtų didėti iki 607 eurų (pagal naują mokesčių sistemą), tuo metu darbdaviai pateikė poziciją, jog MMA turėtų didėti iki 580 eurų.

ELTA primena, kad nuo šių metų MMA padidėjo 7,5 proc. ir siekia 430 eurų. Minimalus valandinis atlygis pakilo 7,5 proc., iki 2,63 euro.

Tiesa, įvertinus tai, kad nuo sausio 1 dienos įsigaliojo mokesčių reforma, MMA sudaro 555 eurus, o minimalus valandinis atlygis – 3,39 euro.

Praėjusiais metais MMA siekė 400 eurų, o minimalus valandinis atlygis – 2,45 euro.

Trišaliame nacionaliniame susitarime sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnė kaip 45 proc. vidutinio darbo užmokesčio (VDU) ir didesnė kaip 50 proc. VDU. Konkretus procentas skaičiuojamas pagal keturių didžiausią VDU ir MMA santykį turinčių šalių vidurkį.

Minimali alga Lietuvoje gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.