Lietuvoje

2019.06.19 10:52

Didėjant skenduolių skaičiui, gelbėtojai ir pareigūnai prie vandens budės dažniau

Misiūnas ragina maudytis tik oficialiuose paplūdimiuose
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.06.19 10:52

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje nuskendus 19 žmonių, ekspertai pastebi, jog daugeliui trūksta pagrindinių žinių, kaip reikėtų saugiai elgtis vandenyje. Sinoptikams skelbiant, kad į šalį vėl grįžta karšti orai, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ragina žmones maudytis oficialiuose paplūdimiuose. Tačiau ministras pabrėžia, kad svarbiausia priemonė siekiant išvengti nelaimių vandenyje – vaikų ir suaugusiųjų švietimas.

Vidaus reikalų ministras paragino gelbėtojus ir pareigūnus dažniau budėti prie vandens telkinių.

„Oficialiuose paplūdimiuose, kur yra įrengti savivaldybių įrengti persiregimo kambarėliai, gelbėjimo ratai pakabinti, ten dešimtimis kartų mažiau nuskendusių nei laukiniuose paplūdimiuose. Buvome susitikę su statutiniais vadovais, kalbėjome apie jūros pakrančių apsaugą ir prašiau, kad pakeistų maršrutus, nustatytų patruliavimo vietas paplūdimiuose.

Yra gelbėtojai, kurie važinėja, perspėja žmones, bet, kuomet nėra pareigūno, gyventojai nelabai kreipia dėmesį. Reikalinga prevencija, mokymai, aiškinimai, kaip elgtis vandenyje, kaip elgtis atsargiai. Reikia suvokti, kad vanduo nėra tik malonumo, bet ir pavojaus šaltinis“, – LRT RADIJUI teigia E. Misiūnas.

Buvęs Rūtos Meilutytės treneris Giedrius Martinionis sako, kad žmonės, be kita ko, nesirenka individualių plaukimo pamokų dėl jų kainos, o kai kuriuose mažesniuose miestuose šio darbo imasi ne visi plaukimo treneriai.

„Viskas vyksta ne taip greitai, kai specialistai persikvalifikuoja ir užsinori būti treneriu, pavyzdžiui, fizinio lavinimo, darbų ar kažkoks sporto mokytojas“, – LRT RADIJUI sako Kauno plaukimo mokyklos treneris.

Populiariausi