Lietuvoje

2019.06.19 15:42

Galite maudytis ramiai: naujausi duomenys patvirtino, kad Vilniaus maudyklų vanduo – švarus

atnaujinta 15.41
LRT.lt2019.06.19 15:42

Naujausias sostinės viešųjų paplūdimių vandens kokybės tyrimas parodė, kad Balsio ir Salotės ežerų vanduo atitinka higienos normas. Visuomenės sveikatos specialistai patvirtino, kad šiuo metu saugu maudytis visose 9 Vilniaus miesto maudyklose, rašoma bendrovės „Grinda“ pranešime.

Maudymosi sezono metu maudyklų vandens ir smėlio kokybė tikrinama ne mažiau kaip 8 kartus. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai birželio 14 dieną paėmė Balsio ir Salotės vandens mėginius ir atlikę tyrimus nustatė, kad tiek žarninių lazdelių, tiek enterokokų skaičius neviršija maudyklų vandeniui nustatytos higienos normos HN:92:2018 reikalavimų.

Besimaudančiųjų saugumu visuose Vilniaus miesto viešuosiuose paplūdimiuose kasdien nuo 8 iki 20 val. pasikeisdami rūpinasi apie 30 bendrovės „Grinda“ gelbėtojų. Šiemet gelbėtojų pagalbos jau prireikė 19 žmonių (14 vaikų). 45 kartų buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba – dažniausiai pasitaikė nedideli sumušimai ar apsibrozdinimai, tačiau gelbėtojai suteikė pagalbą ir šilumos smūgių, ir perkaitimo atvejais.

Šiuo metu vandens temperatūra sostinės Salotės, Balžio ir Tapelių ežeruose yra apie 24°C, Balsio ežere – 23°C, Neryje ties Valakampiais ir Žirmūnais – apie 22°C.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt