Naujienų srautas

Lietuvoje

2019.06.18 18:02

Linkevičius su Nausėda aptarė pirmąjį jo vizitą Lenkijoje: yra naujų minčių

Ignas Jačauskas, BNS 2019.06.18 18:02

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda antradienį aptarė būsimą pirmąjį šalies vadovo vizitą į Lenkiją.

Anot L. Linkevičiaus, susitikime antradienį kalbėta ir apie kitus planuojamus vizitus.

„Reikia numatyti programą, kokie bus susitikimai, yra detalūs protokoliniai dalykai, nes vizitas pirmas. Yra kas veikti. Temos – tradicinės, mus sieja ir gynyba, ir saugumas, ir transportas, energetika, elektros jungtys, sinchronizacija, dujų jungtys, mūsų aktyvios bendruomenės turi klausimų“, – žurnalistams antradienį sakė L. Linkevičius.

G. Nausėda pirmojo vizito į Lenkiją vyks liepos 16 dieną, praėjus kelioms dienoms po inauguracijos.

Anot L. Linkevičiaus, be Lenkijos, prioritetinės išrinktojo šalies vadovo vizitų kryptys bus Baltijos šalys, Europos Sąjungos, NATO valstybės.

Užsienio reikalų ministras sako netikintis, kad atėjus naujajam prezidentui „bus kažkokių strateginių pokyčių“ Lietuvos užsienio politikoje, bet gali būti tam tikrų „taktinių pastebėjimų“.

„Yra minčių naujų, bet jis pats pasakys, kai norės (...). Kažkokių ypatingai naujų krypčių – kur čia bus. Bet metodų kažkokių gali būti bendravimo kitokių“, – tvirtino L. Linkevičius.

Vertindamas antradienį viešai paskelbtą G. Nausėdai adresuotą Baltarusijos opozicionierių laišką, L. Linkevičius sako, kad santykiuose su Baltarusija Lietuva „neturi kažkokių iliuzijų“.

„Niekam ne paslaptis: mes ir padedame opozicijai, viskas vyksta. Bet mes turime santykius su valstybe, kuri yra mūsų kaimynė, kur yra viena ilgiausių sienų, išorinė Europos Sąjungos siena, kur vyksta prekyba, jų prekių eksportas per mūsų uostą. Tad reikia matyti ne tik elektrinę, reikia matyti visumą“, – sakė jis.

Užsienio politikos vadovas taip pat tvirtino išgirdęs iš G. Nausėdos komandos norą dėl reguliarių kontaktų konsultuojantis užsienio politikos klausimais, tad artimiausiu metu gali būti ir daugiau jo susitikimų su išrinktuoju valstybės vadovu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas