Lietuvoje

2019.06.18 16:52

Teismas atnaujino buvusio VMI vadovo Bradausko skundo nagrinėjimą

BNS2019.06.18 16:52

Teismas atnaujino buvusio Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo Dainoro Bradausko skundą dėl jo atleidimo iš darbo. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas bylos nagrinėjimą atnaujino po to, kai Konstitucinis Teismas gegužės 18 dieną paskelbė, kad kriminalinės žvalgybos duomenys gali būti naudojami korupcinio pobūdžio tarnybiniams tyrimams.

D. Bradauskui paprašius teismo išreikalauti papildomų dokumentų, bylos nagrinėjimas atidėtas rugpjūčio 20 dienai, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Sigita Baltaduonė. 

VAAT į KT kreipėsi nagrinėdamas D. Bradausko skundą dėl jo atleidimo. VMI vadovo posto jis neteko dėl savo pokalbių su tuometiniu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

Prieš R. Kurlianskį buvo taikomos kriminalinės žvalgybos priemonės politinės korupcijos byloje, o D. Bradauskas pateko į jo sekimo erdvę.

Pokalbius įvertinusi Finansų ministerijos komisija nustatė, kad D. Bradauskas menkino VMI autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, sukūrė išskirtines sąlygas konkrečiam mokesčių mokėtojui.

D. Bradauskas teismo prašo panaikinti 2017 metų sausio 20 dienos finansų ministro Viliaus Šapokos sprendimą atleisti jį iš pareigų, grąžinti jį į darbą ir priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką.

V. Šapoka atleisdamas D. Bradauską teigė, kad jo nutekinta informacija kenkė koncernų „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekybos“ mokestiniams tyrimams, nes 2015 metais susitikinėdamas su R.Kurlianskiu, D.Bradauskas informuodavo apie koncerno bei „Vilniaus prekybos“ mokestinių tyrimų eigą.

D.Bradauskas kaltinimus neigė ir tikino bendraudavęs su verslininkais nepažeidžiant įstatymų. 

Jis VMI vadovavo nuo 2015 metų balandžio. 

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo