Lietuvoje

2019.06.18 14:35

Per metus stipriai paplonėjo Grybauskaitės piniginė: santaupos sumažėjo beveik trečdaliu milijono

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.06.18 14:35

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) antradienį savo interneto svetainėje skelbia atnaujintus gyventojų turto deklaracijų išrašų duomenis už praėjusius metus.

VMI teigimu, šiemet turto deklaracijų išrašai skelbiami kiek anksčiau, nei planuota, o iš viso paskelbta beveik 49 tūkst. turto deklaracijų išrašų.

Stipriai krito viena deklaracijos eilutė

Paaiškėjo, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės turto deklaracijos eilutėse fiksuoti tam tikri pokyčiai.

2018-aisiais metais bebaigianti kadenciją prezidentė deklaravo turto už beveik 554 tūkst. eurų, tačiau, palyginti su 2017-aisiais metais, galime matyti gana ryškų pokytį. Tuomet D. Grybauskaitė deklaravo turto už kiek daugiau nei 851 tūkst. eurų.

Taigi, deklaruotas turtas ir santaupos per metus sumažėjo 298 tūkst. eurų.

„Vyksta prezidentės namo statybos“, – BNS nurodė prezidentūra, paprašyta paaiškinti deklaruoto turto sumažėjimą.

Palyginus pastarųjų dvejų metų turto deklaracijas matyti, jog šalies vadovės deklaracijoje pakilo deklaruotinų  daiktų, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė – 2017-aisiais ji siekė 10 tūkst., pernai šoktelėjo iki 15 tūkstančių.

Tiesa, labiausiai smuko D. Grybauskaitės taupyklėje turėtų Vyriausybės vertybinių popierių vertė: 2017 metais ji siekė 351 tūkst. eurų, o pernai akcijų šalies vadovė turėjo tik už 87 tūkst. eurų.

Taip pat matyti ir kredito įstaigose turimų piniginių lėšų dydžio pokytis: 2017-aisiais prezidentė deklaravo turinti 290 tūkst. eurų, pernykštėje VMI ataskaitoje matyti kiek didesnė nei 251 tūkst. eurų suma.

Stabiliausia D. Grybauskaitės deklaracijos eilutė – buto kaina. Per metus jo vertė nepakito, liko stabili ir siekė 101 tūkst. eurų.

Tokia pati išliko ir prezidentei priklausančių žemės sklypų vertė. Ji siekė šiek tiek daugiau nei 98 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt