Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.18 14:32

Bukauskas patvirtino iš „tvarkiečių“ frakcijos išeinąs kitą savaitę

Lukrecijus Tubys, ELTA 2019.06.18 14:32

Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas teigia, kad prašymą išeiti iš Tvarkos ir teisingumo frakcijos Seime pateiks kitą savaitę vyksiančiame plenariniame posėdyje. Tiesa, pats Seimo narys tikino, kad balsavime dėl tokio sprendimo susilaikė.

Pirmadienį parlamentaras lankėsi Telšiuose, kur savo skyriui pristatė partijos tarybos sprendimą būti atšauktam iš „tvarkiečių“ frakcijos. Pasak „darbiečio“, po pasitarimo buvo nuspręsta pateikti paraišką artimiausiame posėdyje.

„Skyriaus taryboje vyko partijos tarybos sprendimo pristatymas. Išdiskutavome, bet vis tiek sprendimas tarybos yra priimtas, nors manieji susilaikė. (...) Bus kitą savaitę plenarinis posėdis ir pateiksiu prašymą (išstoti iš Tvarkos ir teisingumo frakcijos. – ELTA) posėdžio sekretoriatui“, – sakė Telšių vienmandatėje apygardoje išrinktas V. Bukauskas.

Pasak parlamentaro, sprendžiant ši klausimą partijos taryboje esą jis taip pat susilaikė.

„Mano argumentas labai paprastas – turime diskutuoti, kalbėti, įvertinti, priimti atitinkamus sprendimus. Šitas sprendimas, kuris yra priimtas, yra teisėtas, tik kad nebuvo diskusijos“, – tikino Darbo partijos pirmininko pavaduotojas.
Artimiausias Seimo plenarinis posėdis įvyks birželio 25 dieną.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę buvo atlikta Darbo partijos tarybos narių apklausa, kuria buvo nuspręsta, kad abu Darbo partijos Seimo nariai – Andrius Mazuronis ir V. Bukauskas – nuo šiol turėtų dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje.

„Buvo padaryta partijos tarybos narių apklausa, tai 90 procentų narių pritarė, kad reikia trauktis iš Tvarkos ir teisingumo frakcijos ir laikytis Darbo partijos pozicijos visuose įstatymų projektuose, savo projektus teikti“, – LRT.lt aiškino V. Uspaskichas.

V. Bukausko išėjimas reiškia, kad griūna Tvarkos ir teisingumo frakcija, nes joje nebelieka 7 Seimo narių. Taip pat galimai griūna ir derybos dėl naujosios valdančiosios daugumos.

Pasak frakcijos seniūno Vytauto Kamblevičiaus, frakciją bus siekiama išlaikyti, esą yra norinčių prie jos prisijungti.

Oponentai teigia, kad tokioje situacijoje pagalbos ranką „tvarkiečiams“ gali ištiesti „valstiečiai ir žalieji“. Anot liberalo Eugenijaus Gentvilo, vienam iš „valstiečių“ frakcijos narių jos lyderis Ramūnas Karbauskis gali pasakyti pereiti į Tvarkos ir teisingumo frakciją ir taip ją išgelbėti.

Pats R. Karbauskis tokių kalbų nepaneigė.

„Kalbų yra, ieškosim sprendimo, tikrai surasim“, – Eltą tikino jis.

Dabar „tvarkiečių“ frakcijai , be V. Bukausko priklauso V. Kamblevičius, Algimantas Dumbrava, Kęstutis Bartkevičius, Juozas Imbrasas, Ona Valiukevičiūtė ir partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi