Lietuvoje

2019.06.18 15:27

Su Nausėda susitikęs Pašilis sakė kritikos neišgirdęs, nors mato, ką galima tobulinti

atnaujinta 16.04
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.06.18 15:27

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su institucijų atstovais bei politikais. Antradienį jis susitiko su generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu. Pats E. Pašilis po susitikimo teigė kritikos iš G. Nausėdos neišgirdęs.

Pats G. Nausėda susitikimų nekomentuoja, tačiau su žurnalistais kalbėjosi E. Pašilis.

„Bendrais bruožais pristačiau prokuratūros funkcijas, veiklą, kaip sistema veikia. Iš viešosios erdvės matėsi, kad išrinktajam prezidentui tikrai aktualu ir rūpi prokuratūros nepriklausomumas, depolitizavimas. Aptarėme, ką galima padaryti, kad sistema tikrai būtų skaidresnė, kad būtų atsakyta į svarbiausius visuomenės klausimus ir ką būtų galima kartu daryti ateityje“, – žurnalistams kalbėjo E. Pašilis.

Generalinis prokuroras sakė, kad vienas iš aptartų klausimų buvo, kaip būtų galima tobulinti prokurorų atrankas. Neseniai E. Pašilis sulaukė kaltinimų, kad savo dukros krikšto tėvą paskyrė į aukštas pareigas.

„Paaiškinau, kaip vyksta atrankos, kad jos atitinka tarptautinių ekspertų rekomendacijas, kad yra keli etapai. Iš pradžių pretendentas yra išreitinguojamas balais, vėliau yra antras etapas – tinkamiausių sąrašas. Tai yra tinkamiausi žmonės. Kokie bebūtų geriausi draugai ar krikšto tėvai, jei jie neturės kompetencijų ar gebėjimų, jie negalės užimti tų pareigų“, – sakė E. Pašilis, pridurdamas, kad visgi yra ir tobulintinų dalykų.

Jis teigė neišgirdęs priekaištų iš išrinktojo prezidento. E. Pašilis taip pat sakė kategoriškai nepritariantis žodžiams, kad prokuratūroje klesti nepotizmas. Jis kartojo, kad G. Nausėdai rūpi ir prokuratūros depolitizavimas. Generalinis prokuroras taip pat sakė nežinantis atvejų, kad prokurorams būtų taikomas spaudimas.

Išrinktojo prezidento atstovas Aistis Zabarauskas žurnalistams komentavo, kad susitikimo tikslas buvo iš E. Pašilio išgirsti sistemos veikimo pristatymą, aptarti aktualiausius klausimus, išgirsti esmines problemas. 

„Išrinktasis prezidentas pokalbio metu pabrėžė, kad yra keli svarbiausi klausimai. Pirmiausia, prokuratūros depolitizavimas, nepriklausomumo nuo politikų kišimosi užtikrinimas. Ir sistemos skaidrumas, kad visuomenei kiltų mažiau klausimų tiek dėl prokurorų atrankos, tiek dėl darbo principų“, – komentavo A. Zabarauskas.