Lietuvoje

2019.06.18 11:46

Abiturientų įspūdžiai po istorijos egzamino: sunkus testas ir netikėti klausimai

atnaujinta 12.38
Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.06.18 11:46

Antradienį abiturientai laikė istorijos valstybinį brandos egzaminą. Kai kurie moksleiviai skundėsi, kad visi egzamino klausimai buvo sunkūs, kiti tikino, kad egzaminas buvo nesunkus, todėl šiek tiek pasimokius buvo galima nesunkiai išlaikyti.

Pasibaigus egzaminui iš mokyklos išėjusi Austėja sakė, kad šiek tiek pritrūko laiko, todėl nespėjo padaryti visų užduočių, vis dėlto ji pripažino, kad nebuvo netikėtų klausimų.

„Toks rimtas egzaminas buvo, man patiko – testo užduotys tokios gana linksmos buvo“, – juokavo abiturientė.

Anot jos, teste viskas buvo pažįstama – klausimai apie Konstituciją, žemėlapiai, karikatūros, todėl tikisi, kad egzaminas išlaikytas.

Likus šiek tiek daugiau nei pusvalandžiui iš egzamino išėjusios Margarita ir Anastasija stebėjosi, kad šiemet buvo tik 25 testo klausimai, tačiau abi sutiko, kad testas nebuvo lengvas.

„Kai atsiverčiau testą, pagalvojau, kad tikrai neišlaikysiu egzamino“, – prisiminė Anastasija.

Kaip ir dauguma abiturientų, abi merginos pripažino, kad šaltinių užduotis buvo nesunku išspręsti – dauguma informacijos jau pateikta šaltinio tekste.

„Jei žinai istoriją, tai šaltinius tikrai galima parašyti, tai yra pliusas, todėl manau, kad daugelio rezultatai bus tikrai geri. Praktiškai nereikėjo naudoti savo žinių“, – džiaugėsi Margarita.

Anot dvyliktoko Igno, istorijos egzaminas sukėlė daugiausiai klausimų, todėl nesijaučia užtikrintas, ar išlaikė.

„Dažnai kažką parašau, bet nežinau, ar teisingai, ar ne. Tačiau manau, kad bus išlaikyta“, – svarstė Ignas.

Kaip sakė abiturientas, egzamine buvo klausimų apie Lietuvos istoriją, Viduramžius, sovietinę okupaciją – panašios temos buvo ir bandomojo egzamino metu, todėl klausimai nenustebino. Vis dėlto Ignas pasakojo pasigedęs klausimų apie architektūrinius stilius, kadangi ši tema yra pakankamai lengva, būtų surinkęs daugiau taškų.

Dviem valandomis anksčiau iš egzamino išėjęs Gabrielius LRT.lt pasakojo, kad egzaminas sekėsi visai gerai, tačiau buvo ir tokių klausimų bei temų, kurių visai nesitikėjo ir kurioms net nesiruošė.

„Labiausiai nesiruošiau apie asmenybės, daug žinojau faktų, bet istorinių asmenybių nebepažiūrėjau. Ruošiantis buvo labai daug informacijos, todėl ką spėjai paskaityti ir pasiruošti, tą ir parašei, o ko nebespėjai, to ir nebeparašei. Nelabai daug mokiausi, bet čia jau pats kaltas“, – įspūdžiais dalijosi Gabrielius.

Anot abituriento Povilo, nors egzaminas buvo sunkus, jo nuotaika puiki. Abiturientas tvirtina, kad istorijos egzaminą turėtų išlaikyti ir gauti vidutinį balą – apie 40 proc.

Paklaustas, kokie egzamino klausimai buvo sunkiausi, Povilas nedaugžodžiavo: „Visi. Nieko nežinojau. Tačiau šaltiniai buvo neblogi, nereikėjo net remtis savo žiniomis, visa informacija buvo šaltiniuose. Buvo kažkokios okupacijos... Nelabai aš ten gaudausi“, – pripažino abiturientas.

Dvyliktokas Marius egzamino klausimais džiaugėsi, jis teigė, kad šiam egzaminui ruošėsi daugiau nei mėnesį, todėl jautėsi užtikrintas ir pasiruošęs.

„Jei mokeisi – ir išlaikysi“, – šypsojosi jis.

Abiturientės Lina ir Emilija po egzamino guodėsi, kad testo klausimai buvo sunkūs, tačiau sutiko, kad kai kurie jų buvo daug lengvesni, pavyzdžiui, egzamine klausė, koks autorius parašė „Postilę“ ir „Katekizmą“.

„Viskas buvo sunku, testo klausimai buvo gana sunkūs ir sukti, daugiau klausinėjo apie pasaulį, o ne apie Lietuvą“, – skundėsi Agnė.

Abiturientės taip pat sakė, kad tikėjosi klausimų apie Viduramžius, pokarį, Sovietų Sąjungą bei pasaulinius karus, kadangi šie klausimai pasirodo kiekvienais metais. Vis dėlto, apgailestauja merginos, šių klausimų egzamine nebuvo.

Laikyti istorijos valstybinį brandos egzaminą iš viso pasirinko 10 tūkst. 321 moksleivis. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.