Lietuvoje

2019.06.18 08:41

Pareigūnai įspėja: jums – atostogos, ilgapirščiams – pats darbymetis

LRT.lt2019.06.18 08:41

Po truputį įsibėgėjant vasarai ir atostogų maratonui nesnaudžia ir tuo pasinaudoti norintys ilgapirščiai.

Policijos pareigūnai siunčia perspėjimą – jūsų poilsis pats darbymetis vagims.

Socialinėje paskyroje feisbuke šalies pareigūnai pasidalino atmintine, ką daryti, kad netaptumėte taikiniu ilgapirščiams ir taip nesusigadintumėte savo poilsio.

„Nepraraskite budrumo socialiniuose tinkluose“. Visada įvertinkite, ar tą informaciją, kurią talpinate socialiniuose tinkluose, turi žinoti aplinkiniai asmenys, kurių galbūt nepažįstate. 

„Apsaugokite savo namus“. Pasirūpinkite, kad niekas į jūsų namus negalėtų patekti be jūsų, įvertinkite durų ir jų užrakto tvirtumą, pasirūpinkite papildoma langų apsauga. 

„Apdrauskite savo namus ir turtą“. Įvykus vagystei moralinių nuostolių neišvengsite, tačiau materialinius nuostolius jums gali kompensuoti.

„Pasitelkite saugią kaimynystę“. Bendraukite su kaimynais ir dalyvaukite saugioje kaimynystėje. Jei jūsų kaimynystėje veikia saugios kaimynystės grupė, perspėkite jos narius, kad išvykstate atostogauti ir paprašykite, kad jie prisidėtų prie jūsų namų saugumo.

Pareigūnai taip pat informuoja, kad prasidėjus vasaros metui akivaizdžiai išauga pranešimų apie vagystes, atostogaujančių patiriamus nuostolius, todėl birželio 19 d. visoje šalyje vyks prevenciniai policijos susitikimai su gyventojais, kurių metu dalinsimės naudinga informacija, kaip apsaugoti savo namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt