Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Migracijos departamentas atmetė R. Zamolskio prašymą panaikinti Lietuvos pilietybę

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos Migracijos departamentas atsisakė nagrinėti Rusijoje sulaikyto ir teismo laukiančio samdomo žudiko Romo Zamolskio prašymą panaikinti jam Lietuvos pilietybę.     

Lietuvos Migracijos departamentas atsisakė nagrinėti Rusijoje sulaikyto ir teismo laukiančio samdomo žudiko Romo Zamolskio prašymą panaikinti jam Lietuvos pilietybę.      

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, Rusijos Jekaterinburgo miesto kalėjime laikomam R.Zamolskiui Migracijos departamentas jau išsiuntė atsakymą, kuriame nurodė, kad jo prašymas nebus nagrinėjamas. Departamentas pripažįsta, kad pagal galiojantį Pilietybės įstatymą žmogus gali atsisakyti Lietuvos pilietybės, tačiau yra kai kurios išimtys, kada tai padaryti neįmanoma.

Dvi šios išimtys tinka ir R.Zamolskiui – pilietybės negali atsisakyti asmuo, kuris yra įtariamas ar kaltinamas padaręs nusikalstamą veiką, bei asmuo, kuris atsisakęs Lietuvos pilietybės liktų asmeniu be jokios pilietybės.

Migracijos departamentas atsakyme R.Zamolskiui taip pat nurodo ir kitus trūkumus. Jam priminta, kad norint atsisakyti pilietybės vien išsiųsti anoniminio nepasirašyto laiško elektroniniu paštu neužtenka – būtina pateikti pilietybę patvirtinančius ir asmens dokumentus, kurie gali būti pateikti registruotu paštu arba per pasiuntinį, bet turi būti patvirtinti notaro. R.Zamolskis taip pat informuotas, kad prašymas atsisakyti Lietuvos pilietybės privalo būti parašytas lietuvių kalba, taip pat turi būti sumokėta rinkliava ar konsulinis mokestis už dokumentų priėmimą ar perdavimą.

Prašymą atsisakyti Lietuvos pilietybės R.Zamolskis išsiuntė gegužės 28 dieną. Lietuvos ambasadai Rusijoje. Septyniomis žmogžudystėmis įtariamas R. Zamolskis  pernai vasarą buvo sulaikytas Rusijoje. Jis ten įtariamas vykdęs užsakomąsias žmogžudystes.