Lietuvoje

2019.06.17 22:09

Su vandens tiekimo sutrikimais vis dar susiduria Kauno rajono gyventojai: jei taip ir toliau – turės nuostolių

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.17 22:09

„Kauno vandenys“ skelbia atkūrę vandens tiekimą miesto gyventojams, tačiau su vandens tiekimo sutrikimais vis dar susiduria rajono gyventojai. Praėjusią savaitę per karščius vandens trūkumą kentę kauniečiai rinkosi prie savivaldybės piketuoti ir ragino Kauno valdžią iš esmės spręsti geriamojo vandens išgavimo problemas. Valdininkai tikina esą padėtis valdoma.

Kauno rajone, Ireniškių kaime besikurianti senjorų pora skundžiasi kelias savaites vis nesibaigiančiomis vandens tiekimo problemomis. Vandens spaudimas, sako, visiškai nukritęs. Naujakuriai nerimauja: jei taip ir toliau – turės nuostolių.

„Mes galvojom, kad jei sausra, visi laisto ir per lietų, bokšt, nėra vandens, į antrą aukštą nekyla, vandens šildytuvai tušti. Labai blogas dalykas, genda mums santechnika“, – sako Kauno rajono gyventojas Stanislovas.

Nors skelbiama, kad Kauno miesto gyventojams vanduo vėl tiekiamas, su jo trūkumu susiduria Mastaičių, Senavos, kiti rajone gyvenantys „Kauno vandenų“ vartotojai. Neapsikentę tokios padėties žmonės prie savivaldybės rinkosi piketuoti.

Ypač kliuvo miesto tarybai už gegužę priimtą nutarimą 7 hektarais sumažinti Vičiūnų vandenvietės apsaugos zoną. Dabartinę Vičiūnų vandenvietės teritoriją juosianti spygluota tvora, sumažinus apsaugos zoną, turėtų atsirasti visai netoli gręžinių: baiminamasi, kad čia bus statomi nauji gyvenamieji namai, o tai gali kelti grėsmę požeminio vandens baseinui.

Be to, sumažėjus vandenvietės teritorijai, sumažės plotas naujiems grežiniams įrengti, o jų, pasak gyventojų, labai trūksta. Miesto vadovai ginasi besivadovaujantys atsakingų institucijų rekomendacijomis ir tikina, kad vandens kokybės tai nepaveiks.

„Pagal geologijos tarnybos rekomendacijas, yra mažinama nuo 10 iki 20 proc. pati apsaugos zona ir tai geriamo vandenio įtakai jokio poveikio neturi ir neturės“, – aiškina Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

„Geologijos tarnyboms (juokiasi) čia nei šilta, nei šalta, kam čia reikia tiems žmonėms kabinti makaronus. Pagal įstatymus savivaldybė renka „Kauno vandenų“ valdybą ir valdyba viską daro, strateginius klausimus sprendžia“, – dėsto buvęs „Kauno vandenų“ darbuotojas Gediminas Žukauskas.

Kauno savivaldybės atstovai teigia, kad vandens tiekimo sutrikimai kyla ne dėl mažinamų vandenviečių teritorijų, o dėl tinklų pralaidumo ir vykdomų remonto darbų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt