Lietuvoje

2019.06.17 18:39

Papasakojo, kodėl miestų gatvėse liūčių metu kyla didžiuliai potvyniai

Vilniečiai vietoj skėčių galėtų pradėti nešiotis šluotas ir surinkti šiukšles, šmaikštauja Vilniaus miesto lietaus nuotekų tinklus prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius. Jo teigimu, neretai dėl šiukšlių pertekliaus vandens kolektoriuose kalti patys gyventojai.

„Kaskart, kai tik stipresnis lietus palyja, žolė pradeda augti greičiau ir prasideda jos šienavimo sezonas. (...) Nupjovus šią žolę ir palijus stipresniam lietui, nesurinkta žolė gali būti nunešta į gatves ant važiuojamojo paviršiaus, o ten susikaupusi – užkimšti lietaus nuotekų trapus.

Jie nebegalės priimti viso susikaupusio vandens, gali susidaryti ne tik balos, bet ir potvyniai. Todėl geriausia nupjautą žolę sugrėbti, sudėti ją į komposto dėžę“, – supažindina E. Steponavičius.

Pasak bendros atstovo, nuotekų ertmėse randamos padangos, cementas, plytos ir kiti dalykai, kurių akivaizdžiai negali į ertmes sunešti vanduo, patys žmones tokius daiktus išmeta į trapus. Būtent dėl šių šiukšlių ir gali susidaryti didžiausi potvyniai.

Plačiau – laidos įraše nuo 57.32 min.

„Laba diena, Lietuva“. Paklausiausių ateities profesijų prognozės stebina: ar menininkams ir žemės ūkio specialistams teks tapti programuotojais?