Lietuvoje

2019.06.17 18:43

Muitininkai iš lietuvės konfiskavo du kilogramus kriauklių: keliautojai raginami nerinkti ir negabenti

Muitininkai iš lietuvės keliautojos konfiskavo du kilogramus kriauklių ir koralų, parsivežtų iš Tailando. Pareigūnai primena atsargiai rinktis suvenyrus iš egzotiškų kraštų.

Lietuvos Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Vito Volungevičiaus teigimu, dažnai, net patys to nežinodami, žmonės paplūdimiuose prisirenka daiktų, saugomų pagal Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinę prekybos konvenciją.

Anot pašnekovo, pagrindinė minėtos konvencijos nuostata skelbia, kad tarptautinė prekyba laukiniais augalais negali grėsti jų išnykimui.

Muitinės departamento atstovo aiškinimu, aptikę minėtus radinius, muitininkai paprastai teiraujasi, ar asmuo turi leidimą jiems gabenti. Pasak V. Volungevičiaus, šiuo atveju leidimo, leidžiančio gabenti kriaukles ir koralus, lietuvė neturėjo.

„Buvo surašytas prekių sulaikymo protokolas. Tokia procedūra, kai įsitikinama, ar daiktai priklauso nykstantiems augalams, yra vykdoma nuolat. Sulaikę gabenamas prekes mes kreipiamės į Gamtos tyrimų centrą, kurie įvertina, ar konfiskuoti daiktai yra tarp minėtos konvencijos saugomų daiktų. Ar keleivė jų neteks, priklausys nuo Gamtos tyrimų centro išvadų “, – LRT RADIJUI sako pašnekovas.

Muitinės atstovas tvirtina, kad su panašia situacija susiduriama ne pirmą kartą, todėl, prieš vykstant į kelionę, skatina keliautojus pasidomėti apie minėtų daiktų reglamentavimą užsienio valstybėse.

„Atostogaudami žmonės prisirenka ar nusiperka tokių daiktų pas pavienius asmenis. Pasaulyje egzistuoja didelė kriauklių ir koralų prekyba.  Nelegalus jų gabenimas gali prisidėti prie minėtų nusikaltimų augimo. Remiantis tyrimais, prekyba laukiniais augalais ir gyvūnais yra 3–4 tarptautinių nusikaltimų vietoje po nelegalios prekybos narkotikais, ginklais ir žmonėmis“, – pabrėžia V. Volungevičius.