Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.17 15:32

Teismo verdiktas: susisiekimo ministro Masiulio sprendimas atleisti Vaitkų – teisėtas

atnaujinta 16.13
LRT.lt, BNS 2019.06.17 15:32

Vilniaus apylinkės teismas pirmadienį pripažino, kad susisiekimo ministro Roko Masiulio sprendimas iš Klaipėdos jūrų uosto vadovo pareigų atleisti Rimantą Vaitkų – teisėtas.

„Ieškinys atmestas“, – BNS patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Rimantė Kraulišė. 

A. Vaitkus BNS kol kas nekomentavo sprendimo motyvuodamas, kad jo nematė, tačiau žadėjo vėliau pasakyti, kokių veiksmų imsis. 

„Nemačiau sprendimo, tai negaliu kol kas nieko komentuoti (...) Ką komentuoti apskritai, aš, patikėkite, tikrai turiu“, – BNS sakė A. Vaitkus. 

LRT.lt primena, kad Klaipėdos jūrų uosto generalinis direktorius Arvydas Vaitkus ministro pasitikėjimą prarado dar šių metų kovą.

Ministras R. Masiulis tuomet sakė, kad toks jo sprendimas ir jam pačiam gali „kainuoti postą“.

„Neatmesčiau tokios situacijos, kad šis mano sprendimas gali kainuoti ir man postą, bet mano darbas – tarnauti valstybei ir spręsti dalykus taip, kaip aš matau teisinga valstybės požiūriu, o ne kažkokių kitokių interesų (...) Taip susiklostė situacija, kad aš turėjau spręsti šitą klausimą, nors situacijos aš nesukūriau. Tikrai neskatinau pono A. Vaitkaus eiti į rinkimus, o juo labiau su tuo sąrašu įmonių, kurias jis privalo prižiūrėti“, – po priimto sprendimo teigė R. Masiulis.

Šešerius metus Klaipėdos jūrų uostui vadovavęs Arvydas Vaitkus tuomet teigė, kad sprendimas jį atleisti – politizuotas.

LRT Tyrimų skyrius dar sausį skelbė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų kampanijai 44 tūkst. eurų paaukojo  verslo santykiais susiję asmenys, pavyzdžiui, tarp jų – baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas I. Udovickis ir jo sutuoktinė.

Be to, kampaniją maksimaliomis beveik 8,8 tūkst. eurų sumomis parėmė su uostu susiję verslininkai – I. Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomo Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi