Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.01 19:04

L. Linkevičius: dabar diplomatinė tarnyba privalo išlikti susitelkusi ir aktyvi

LRT.lt 2015.07.01 19:04

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 1 d. prasidėjusiame Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų susitikime pažymėjo susitelkusios ir aktyvios diplomatinės tarnybos svarbą, rašoma pranešime spaudai.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 1 d. prasidėjusiame Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų susitikime pažymėjo susitelkusios ir aktyvios diplomatinės tarnybos svarbą, rašoma pranešime spaudai.

„Pasikeitusi saugumo situacija Europoje, energetinio ar informacinio saugumo klausimai, naujų rinkų paieška, operatyvi pagalba mūsų piliečiams užsienyje – yra tik dalis mums iškylančių iššūkių. Visa tam reikia susitelkusios, aktyvios ir veiksmingos diplomatinės tarnybos,“ – sakė ministras.

Kaip sakė L. Linkevičius, susitelkimo reikia ir tam, kad toliau stiprintume savo laisvę ir padėtume ją apginti kaimynams: „Ukrainos pavyzdys liudija, kad laisvė ir demokratija nėra duotybės – dėl jų reikia kovoti. Mes privalome tęsti visokeriopą paramą Ukrainos žmonėms, bei padėti kitoms ES Rytų kaimynėms, pasirinkusioms europietišką vektorių.“

Ministras pažymėjo, kad Lietuva nori matyti stiprią demokratinę Rusiją, tačiau negali likti abejinga Rusijos bandymams įpiršti pasidalijimo įtakos sferomis logikai ir agresyviai politikai.

„ES ir NATO šalių atsakas į naujas grėsmes Europoje buvo solidarus. Solidarumas parodė, kokie galingi esame, jei Europoje kartu su JAV stovime išvien. Tačiau solidarumą išlaikyti nėra taip paprasta, bet mes toliau to intensyviai sieksime. Solidarumą mes suprantame ne tik kaip bendrą atsaką tarptautinę teisę paminančiai Kremliaus politikai, bet ir kaip bendro ES atsako į pabėgėlių humanitarinę krizę paiešką,“ – sakė ministras.

Ekonominė diplomatija, naujų rinkų atvėrimas ir užsienio investicijų pritraukimas – vieni iš pagrindinių užsienio politikos prioritetų.

„Juos toliau įgyvendinsime pasitelkiant mūsų verslo bendruomenę ir partnerius. Neabejoju, kad šiam tikslui pasitarnaus ir būsima Lietuvos narystė EBPO, sukursianti naujas galimybes šalies ekonomikai ir padidinsianti šalies konkurencingumą,“ – pažymėjo diplomatijos vadovas.

Jis pažymėjo, kad svarbu yra siekti išnaudoti milžinišką užsienyje gyvenančių lietuvių potencialą ir puoselėti ryšius su jais.

„Kaip ir Lietuvos kelyje į Nepriklausomybę, taip ir dabar bendruomenės turi prisidėti prie atstovavimo Lietuvos interesams užsienyje, neapsiriboti vien kultūrine ir švietėjiška veikla. Tam reikia diplomatinių atstovybių lyderystės. Mūsų pareiga – būti geru užsienio lietuvių bendruomenių partneriu ir pagalbininku,“ – sakė L. Linkevičius.

Trečiadienį ambasadoriai susitiko su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi bei vyriausybės nariais, Valstybės saugumo departamento generaliniu direktoriumi Dariumi Jauniškiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi