Lietuvoje

2019.06.17 11:19

Elektrėnų ir Varėnos rajonuose – stichinė sausra

LRT.lt2019.06.17 11:19

Itin karšti pastarosios savaitės orai lepino poilsiautojus, tačiau žemdirbiams su kiekviena diena tapo vis sudėtingiau. Elektrėnų ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose užsitęsęs sausringas laikotarpis pasiekė stichinės sausros rodiklius, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, fiksuojamas dar dviejų savivaldybių teritorijose: Trakų (tęsiasi 30 d.), Birštono (tęsiasi 1 d.).

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, atsižvelgiant į artimiausių parų orų prognozes, situacija šalyje turėtų keistis nežymiai – antradienį stichinės sausros rodikliai turėtų būti pasiekti Trakų rajono savivaldybės teritorijoje.

Labai sausa išliks Druskininkų, Jonavos, Utenos ir Švenčionių apylinkėse, sausringa – pavieniuose Vidurio Lietuvos rajonuose, taip pat Vilniaus, Šalčininkų ir Ignalinos apylinkėse.

Kitur šalyje laikysis arba nežymus drėgmės trūkumas, arba optimalios sąlygos ir tik vakariniame šalies pakraštyje ir toliau bus fiksuojamas drėgmės perteklius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.