Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.02 01:46

Vyriausybė patvirtino pataisas dėl skirtingų lyčių asmenų partnerystės

Vyriausybė patvirtino įstatymo pataisas dėl skirtingų lyčių asmenų partnerystės įteisinimo ir teiks jas Seimui.

Vyriausybė patvirtino įstatymo pataisas dėl skirtingų lyčių asmenų partnerystės įteisinimo ir teiks jas Seimui.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis sako, kad šios pataisos įteisina nesusituokusių, tačiau kartu gyvenančių žmonių teises. Į projektą tos pačios lyties asmenų partnerystė neįtraukta.

Šiuo metu Civiliniame kodekse bendras gyvenimas nesudarius santuokos yra apibūdinamas kaip turtiniai santykiai tarp vyro ir moters turint tikslą sukurti šeiminius santykius. Pataisomis siūloma, kad bendras gyvenimas nebebūtų vadinamas šeiminiais santykiais, apibūdinant jį kaip bendrą ūkio tvarkymą. 

Taip pat numatoma reguliuoti ne tik turtinius bendro gyvenimo aspektus, bet ir moralinius klausimus, numatant sugyventiniams lojalumo pareigą, pareigą gerbti vienas kitą ir remti moraliai.

Partnerystėje gyvenančios motinos vaikai savaime būtų laikomi jos partnerio vaikais, partnerystės laikotarpiu įgytas turtas būtų laikomas bendru.

„Reiškiniai, kurie masiškai egzistuoja visuomenėje, turėtų būti sureguliuoti. Tokiu būdu, kas man labai rūpi, apgintume vaikų, gimusių nesantuokoje, teises ir jie būtų nediskriminuojami – jie būtų lygūs su visais vaikais“,– sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Kai kurie teisininkai sako, kad valdžia turėtų įteisinti ir vienos lyties asmenų partnerystę.

„Jeigu šiuo projektu nebus apsaugotas tos pačios lyties asmenų šeimos gyvenimas, tai akivaizdžiai jie atsidurs diskriminacinėje padėtyje, kadangi jie šiandien ir taip neturi jokios alternatyvos. Skirtingos lyties asmenys turi santuokinį gyvenimą - gali rinkis. Tuo metu tos pačios lyties asmenys neturi tokios galimybės. Todėl jiems ypatingai svarbu suteikti bent minimalią arba tam tikrą teisinę apsaugą ir pripažintI, kad jie gali gyventi kaip šeima ir turėtų tarpusavio teises ir pareigas“,– pasakojo VU Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros vedėjas prof. Vytautas Mizaras.

„Tikrai buvo didelė diskusija, bet pagaliau vyriausybės posėdyje buvo priimta, kad šitie įstatymų projektai keliautų į Seimą. Seime turi būti politiniame lygyje pritarta arba nepritarta, nes, kaip žinote, Seime yra įregistruoti dar kai kurie su šiuo klausimu susiję sprendimai. Tegul ten vyksta diskusija ir rudenį tegul Seimo nariai apsisprendžia: pritaria vienam ar kitam variantui“,– pasakojo ministras Algirdas Butkevičius.

Keli liberalai ir socialdemokratai yra įregistravę įstatymo projektą, kuris įteisintų ir vienos lyties asmenų partnerystę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi