Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.17 07:53

Rengiamas planas, kaip kovoti su plintančiais Sosnovskio barščiais

Aplinkos ministerija rengia planą, kaip kovoti su Lietuvoje toliau plintančiais Sosnovskio barščiais. Ministras Kęstutis Mažeika sako, kad šių nuodingų invazinių augalų naikinimui nepakankamai dėmesio skiria ir savivaldybės, ir privačių sklypų savininkai.

„Matome, kad Sosnovskio barščių plotai šiek tiek didėja, jų yra virš 10 tūkst. hektarų. Dabar ieškome įrankių, kaip pirmiausia pradėti nuo savivaldybių, tada paskatinti ir žemės savininkus, ūkininkus ir visus kitus“, – LRT RADIJUI sakė aplinkos ministras K. Mažeika.

Specialistai ragina gyventojus būti neabejingus ir vietas, kuriose auga Sosnovskio barščiai, nurodyti specialioje mobiliojoje programėlėje „NMA agro“.

 „Programėlė leidžia siųsti nuotraukas su tiksliomis koordinatėmis tiesiogiai iš vietovės. Taip pat ekrane galima matuoti atstumus, plotus – tokiu būdu papildyti informaciją“, – teigia Nacionalinės mokėjimo agentūros skyriaus vedėjas Aušrius Kučinskas.

 „Įsijungus programėlę yra nustatoma konkreti vieta, kurioje esate. Tuomet surenkamas pranešimo tipas: vienas tipas yra apie pranešimo veiklą, antras – pranešimas apie pažeidimus. Pasirinkus jį, nurodomas konkretus pažeidimo tipas ir sąrašas. Pavyzdžiui, Sosnovskio barščiai, išdegę plotai ir pan.“, – sako A. Kučinskas.

Mobilią programėlę „NMA Agro“ galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių. Programėlė veikia „Android“ ir IOS operacinėse sistemose. Trumpa naudojimosi instrukcija pateikta programėlėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi