Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.16 10:37

Daugėja nelaimių vandenyje: anot savivaldybių atstovo – prie kiekvieno tvenkinio žmonių nepristatysime

atnaujinta 13.58
LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.06.16 10:37

Gelbėtojai sako, kad poilsiautojų saugumu prie vandens telkinių labiau turėtų rūpintis savivaldybės. Palangos paplūdimio vyriausiasis gelbėtojas Jonas Pirožnikas mano, kad nelaimių nemažės, kol iniciatyvos nesiims vietos valdžia. Savivaldybių atstovas pritaria, kad savivalda gali prisidėti daugiau, bet „prie kiekvieno tvenkinio žmonių nepristatysime“.

„Skęsta žmonės ten, kur nėra gelbėtojų, kur nėra prižiūrimi paplūdimiai, kur tvenkiniai. Šita problema buvo ir bus, kol to neišspręs savivaldybės, kol nebus įrengti paplūdimiai, kol nebudės gelbėtojai ar savanoriai“, – LRT RADIJUI sako Palangos paplūdimio vyriausiasis gelbėtojas J. Pirožnikas.

Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos viceprezidento ir Akmenės rajono mero Vitalijaus Mitrofanovo, „prie kiekvieno tvenkinio žmonių nepristatysime“, bet savivalda tikrai galėtų prisidėti sprendžiant problemą.

„Turėtų būti kompleksinis požiūris. Tikrai savivaldybė irgi galėtų prisidėti. Žinant, kur yra tam tikri pliažai, susibūrimo vietos, vasaros laikotarpiu galima pasitelkti studentus, galbūt iš Sporto universiteto, ar kitus savanorius, kurie, aišku, turi būti apmokyti. <...> Aišku, mes prie kiekvieno tvenkinio žmogaus nepastatysime, viso paupio neuždarysime gelbėtojais“, – LRT RADIJUI sako Akmenės rajono meras.

V. Mitrofanovas pabrėžia, kad per didžiulius karščius mokyklose mokiniai geriau galėjo būti apmokomi, kaip gelbėti skęstantįjį.

„Labai svarbu švietimas. Šiemet, kai tokie karščiai, klausimas, kai mokyklose vaikai sėdėdavo rūbinėse, gal reikėjo vesti gelbėjimo pamokas. Nes dažnai, atkreipkime dėmesį, ne pats skęstantysis, bet ir gelbėtojas, puolantis gelbėti, skęsta. Reikia žinoti, kaip elgtis vandenyje. <...> Kiekvienoje savivaldybėje turėtų būti po baseiną, kur jau trečiokai–ketvirtokai mokomi ne tik plaukti, bet ir gelbėti žmones“, – sako meras.

Anot jo, reikėtų svarstyti ir griežtesnes priemones prieš asmenis, kurie maudosi neblaivūs.

„Galų gale Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, manau, reikėtų griežtinti, nes vairuoti girtas negali, bet kodėl į vandenį eina girti? Pakankamai rimtų baudų reikėtų. Tie patys savivaldybės viešojo saugumo padalinių pareigūnai galėtų išrašyti baudas, nes tu skęstantis girtas automatiškai keli pavojų tam, kuris tave gelbėja“, – LRT RADIJUI sako V. Mitrofanovas.

Šeštadienį Lietuvoje įvairiuose vandens telkiniuose nuskendo trys žmonės. Nelaimės įvyko Vilniuje, Lentvaryje ir Trakuose.

Patarimai, kaip suteikti pagalbą skęstančiajam:

Pirmoji pagalba skęstančiajam: kaip išsaugoti ne tik kito, bet ir savo gyvybę?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi