Lietuvoje

2019.06.16 09:32

Iš arti: JAV antrojo laivyno karinės operacijos Baltijoje – BALTOPS 2019

Benas Gerdžiūnas, LRT.lt 2019.06.16 09:32

JAV karinis laivas „USS Fort McHenry“ buvo perdislokuotas iš Persijos įlankos ir Viduržemio jūros, kad galėtų dalyvauti BALTOPS 2019 pratyboms naujai atkurto JAV antrojo laivyno sudėtyje.

Išsilaipinę pėstininkai atliko desantines operacijas Baltijos jūros pakrantėje Lietuvoje. Šis laivas vienu metu gali gabenti 750 žmonių.

Po daugiau nei šešių mėnesių, pasibaigus BALTOPS pratyboms, „USS Fort McHenry“ grįš į savo bazę JAV.

2018 m. rugpjūčio 24 d. JAV laivynas buvo atkurtas dėl aštrėjančių Rusijos veiksmų bei, pasak tuometinio JAV gynybos sekretoriaus Jameso Mattiso, atsiradusios „konkurencijos tarp didžiųjų galių“.

Šiais metais Baltijos regione pasirodęs antrasis JAV karinis laivynas ne tik siunčia signalą Rusijai, bet ir tęsia NATO pastangas sustiprinti kariuomenės mobilumą ir transatlantines kariuomenės pastiprinimo galimybes.

Prie amfibinio laivo operacijų NATO sąjungininkai iš Ispanijos, Rumunijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir kitų kontingentų prisijungė šeštadienį bei sekmadienį.

LRT.lt žurnalisto kelionės ir apgyvendinimo išlaidas finansavo JAV ambasada Vilniuje. Tai neturi įtakos pranešimo turiniui.