Lietuvoje

2019.06.15 09:09

Paluckas: perbėgėlių labai ir nelaukiame, bet kiekvieną atvejį svarstysime

BNS2019.06.15 09:09

Aukšti socialdemokratų partijos nariai, susibūrė į socialdarbiečius, bet dabar norintys grįžti ir dalyvauti aktyvioje politikoje, turės įveikti partijos prezidiumo barjerą, sako socialdemokratų partijos vadovas Gintautas Paluckas.

„Mes kalbame apie tuos asmenis, kurie iškart nori dalyvauti rinkimuose, bet mes tokių perbėgėlių, lakstančių pirmyn-atgal, labai ir nelaukiame“, – šeštadienį Lietuvos radijui pareiškė G.Paluckas. 

Tačiau jis pabrėžė, kad kiekvieno grįžtančio politiko atvejis bus svarstomas.  

„Kiekvienu atveju mėginsime nagrinėti atskirai, jeigu tokių kreipsis, bet kol kas tokių nėra labai daug, jie zonduojasi, matyt, aplinką, aiškinasi, ar būtų palaikyti ar ne“, – teigė partijos vadovas. 

„Laiminti komanda pritraukia legionierių dėmesį ir kai kurie išėję, buvę bičiuliai norėtų grįžti į laiminčią komanda ir pamėginti savo laimę kartu su mumis, tačiau situacija yra pasikeitusi, atsinaujinusi, yra iškilę nauji lyderiai, tiek regioniniai, tiek nacionaliniai kyla, todėl vis tiktai esame  labiau linkę imti tuos su kuriais tą laikotarpį ištvėrėme, nepasidavė įvairioms vilionėms, jiems vieta pirmosiose eilėse“, – aiškino G. Paluckas.  

Pasak jo, neskaičiuojama, kiek buvusių partijos narių į ją norėtų grįžti.  

„Tokios statistikos nevedame. Tie žmonės, kurie tiesiog nori grįžti į gretas, kurių nedidelis skaičius buvo pasitraukęs, jiems nustatyta tvarka, kaip jie galės tai padaryti, tai jie ir galės grįžti“, – teigė G. Paluckas. 

Socialdemokratų taryba šeštadienį sąskrydyje Šventojoje patvirtins kandidatūras Seimo narių rinkimuose trijose vienmandatėse apygardose – Žiemgalos, Žirmūnų ir Gargždų. 

Taip pat socialdemokratai apsispręs dėl tvarkos, pagal kurią partijos skyriai 2020 metų Seimo rinkimuose negalėtų savarankiškais kandidatais kelti buvusių partijos narių – tam reikėtų prezidiumo pritarimo. Pasak G. Palucko, skyriai dėl to turėtų apsispręsti iki spalio. 

Taip reaguojama į atvejį,aki Vilkaviškio skyrius nusprendė iškelti anksčiau nuo partijos atskilusį parlamentarą Algirdą  Butkevičių.  

Socialdemokratų darbo partija 2017 metų rudenį buvo įkurta skilus Socialdemokratų partijai. Dalis įtakingų socialdemokratų nesutiko su partijos naujojo vadovo G.  Palucko inicijuotu socdemų pasitraukimu iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Pasitraukusieji iš G. Palucko vadovaujamų sociademokratų gretų įkūrė naują partiją ir Seime liko valdančiojoje koalicijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt