Lietuvoje

2019.06.15 09:07

Vėluojantys šarvuočiai „Boxer“ Lietuvą pasieks birželio pabaigoje

Saulius Jakučionis, BNS2019.06.15 09:07

Lietuvą pasiekti šių metų kovą turėję pirmieji perkami šarvuočiai „Boxer“ vėluoja, tačiau bus atgabenti į šalį birželio pabaigoje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Yra prasidėjusi serijinė „Boxer“ gamyba ir pirmuosius du „Boxer“ planuojama atgabenti į Lietuvą birželio pabaigoje“, – BNS sakė ministerijos atstovė Asta Galdikaitė.

Ji nenurodė pėstininkų kovos mašinų vėlavimo priežasčių. Pastaraisiais mėnesiais Lietuvai skirtos šarvuočių versijos buvo testuojamos.

Pernai lapkritį į Lietuvą buvo atgabentos dvi prototipinės mašinos. Jos riedėjo Lietuvos kariuomenės šimtmečiui skirtame parade, bet paskui buvo išvežtos į Vokietiją tęsti bandymams.

2017-ųjų pabaigoje į Lietuvą atvežti du „Boxer“ šarvuočiai buvo sukomplektuoti vairuotojams rengti, bet jie neturi prieštankine sistema ir patranka apginkluoto bokštelio.

Lietuvos perkamoms pėstininkų kovos mašinoms kovinį bokštelį gamina Izraelio įmonė, patį šarvuotį – Vokietijos konsorciumas.

Šarvuočių gamintojai juos vadina „Boxer“, tačiau Lietuvai tiekiamos pėstininkų kovos mašinos vadinsis „Vilkais“.

Sutartis dėl 88 šarvuočių įsigijimo pasirašyta užpernai rugpjūtį, jos vertė siekia 386 mln. eurų. Tai didžiausias įsigijimas Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.