Lietuvoje

2019.06.15 08:00

Orai: užplaukę debesys šilumos iš Lietuvos neišgins

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.06.15 08:00

Visą savaitę Lietuvą alinę karščiai greitai trauktis neketina. Nors sekmadienį kai kuriose Lietuvos vietose palis, sinoptikai prognozuoja, kad savaitės viduryje temperatūra kai kuriuose rajonuose vėl sieks 25-30 laipsnių.

Anot sinoptiko Vytauto Sakalausko, šeštadienio orus lems aukšto atmosferos slėgio sūkurys, todėl orai ir toliau išliks vasariškai karšti. Numatomas mažas debesuotumas, todėl, kaip LRT RADIJUI sakė V. Sakalauskas, vėl bus galima pasidžiaugti saule.

Lietaus tikimybė išlieka menka, naktį kai kuriose Lietuvos vietose tvyrojęs rūkas taip pat išnyko. Didžiąją dienos dalį vėjas bus Šiaurės Rytų, o vėliau pasisuks ir iš Rytų, jo greitis įdienojus sieks 5-10m/s.

Pasak sinoptiko, įdienojus oro temperatūra pasieks 25-29 laipsnius karščio, nors prie didesnių vandens telkinių gali užsilikti 24 laipsnių šiluma. Tiesa, pietiniame šalies pakraštyje oras gali įkaisti ir iki 30 laipsnių. Kitaip tariant, orai mažai debesuoti, sausi ir gana šilti.

Tačiau sekmadienį orai gali keistis. Kaip kalbėjo V. Sakalauskas, permainas žada nedidelis žemesnio slėgio sūkurys, kuris artėja Lietuvos link iš Pietvakarių. Naktį debesų daugės. Storesni, tankesni debesys pirmiausia pasirodys pietvakarinėje šalies pusėje, todėl sekmadienio naktį ar paryčiais šioje Lietuvos dalyje trumpai palis, galima ir perkūnija. Vėjas išliks nepastovios krypties, nestiprus. Temperatūra po truputį žemės ir iki sekmadienio ryto gali kristi iki 13-18 laipsnių šilumos.

Sekmadienį debesys pasuks į Šiaurės Rytus ir jau daugelyje rajonų, daugiausia pietvakarinėje šalies pusėje, prognozuojamas lietus. Trumpai palis ir kai kuriuose Šiaurės Rytų rajonuose. Vėjas išliks nestiprus, nepastovios krypties. Temperatūra pasieks 23-28 laipsnius.

Palyti trumpai sekmadienį gali ir prie jūros, kur tikėtina 21-22 laipsnių temperatūra.

Pirmadienį debesys iš Lietuvos dar nesitrauks, todėl daugelyje rajonų gali palyti. Naktį prognozuojama 14-18 laipsnių temperatūra, o dieną – apie 25 laipsnius šilumos. Antradienį ir trečiadienį vėl numatomi mažai debesuoti, sausi orai. Naktimis temperatūra sieks 10-15, 11-16 laipsnių šilumos, o dienomis vis dar bus šilta. Antradienį numatoma 22-27 laipsnių šiluma, o trečiadienį 25-30 laipsnių karščio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt