Lietuvoje

2019.06.14 21:56

Politologė: po derybų galbūt turėsime silpnesnę Vyriausybę, nei buvo

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.06.14 21:56

Valdančiosios koalicijos derybos įsibėgėja – derinami programiniai tikslai ir vis dažniau užsimenama apie ministrų postų pasidalijimą. Tačiau politologė Rima Urbonaitė abejoja, ar pokyčiai Vyriausybėje bus teigiami ir Vyriausybė gali netgi susilpnėti.

Kaip teigia politologė, situacija komplikuota, tačiau aišku viena, kad pasiekus susitarimą, koalicija būtų didesnė, bet kol kas galutinio susitarimo teks palūkėti.

Susitarimo klausimą komplikuoja tai, kad derybose nedalyvauja esamas ir būsimas premjeras Saulius Skvernelis, kuris šiuo metu atostogauja.

„Mes matome pageidavimų koncertą, kurį rengia „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“, lenkų rinkimų akcijos atstovai, nes jie nori kuo daugiau. Bet visada klausimas, kiek pažadų gali įvykdyti pažadų valstybė su savo resursais“, – primena politologė.

 R. Urbonaitė atkreipia dėmesį, kad iki naujų Seimo rinkimų liko pusantrų metų ir šis laikotarpis, jei neapgalvotas, gali būti labai skaudus valstybei ir turėti skaudžių padarinių.

„Dabar kaip matome, kad tas pageidavimų koncertas yra toks, kad reiks ieškoti papildomų finansinių resursų, nors šių metų biudžetas jau yra suplanuotas. Kitaip tariant, S. Skvernelis, grįžęs po atostogų, ir finansų ministras Vilius Šapoka gali pareikšti, kad pažadai – neįgyvendami ir viskas grius“, – tikina R. Urbonaitė.

Dar daugiau klausimų kelia postų dalybos, kuriose, politologės manymu, partijos, kurios kituose rinkimuose tikriausiai nepasirodys gerai, nori pasinaudoti valdžios suteikiamais pliusais ir alternatyvomis.

„Stebint šias derybas, man kyla klausimas, ar čia dar yra valstybės, o ne kažkokių grupių, subgrupių, interesas ar valstybė išlieka kaip bendras vardiklis. Panašu, kad turėsime galbūt net silpnesnę vyriausybę ir klausimas, ar tikrai pakis Vyriausybės programa“, – pasakoja R. Urbonaitė.

Plačiau – nuo 41.35 min.

„Laba diena, Lietuva“. Po saulės nutviekstos savaitės laukia ne mažiau ryški „Kultūros naktis“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.