Lietuvoje

2019.06.14 20:43

Legendinio Seimo fontano ateitis – miglota

Izabelė Pukėnaitė, Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.14 20:43

Nebeveikiantis Seimo fontanas gali įgauti naują įvaizdį. Vilniaus savivaldybė šią vasarą ketina peržiūrėti fontanų priežiūros sostinėje tvarką, o pačių fontanų skaičių ateityje net padvigubinti. Ieškoma būdų ir atnaujinti jau šešerius metus išardytą fontaną prie Seimo bei erdvę aplink jį.

Iki 2013 metų vasarą vandenį purškiantis Algimanto Nasvyčio kūrinys gaivino vaikus ir pailsėti atėjusius senjorus. 

Dabar kaitroje aplink buvusį fontaną vaikštančių žmonių nedaug. Vietoje purškiančio fontano – žemėlapiai, kurie rodo Lietuvos teritoriją skirtingais istoriniais laikotarpiais, o aplink – želdiniai. 

Praeiviai sako būtų ne prieš atsigaivinti prie fontano.

Seimo fontanas išardytas 2013-aisiais, kai Lietuva ėmė pirmininkauti Europos Sąjungos tarybai. Sutvarkyti fontaną pasirodė per brangu, todėl nutarta pasirinkti pigesnį variantą – apsodinti gėlėmis. Dėl to Seimo valdyba su savivaldybe ginčijosi ne sykį.

„Kiekvieną kartą bandėme derinti su savivaldybe, meru ir administracijos direktoriais, tai niekada nerasdavome. Ką padarydavo, tai patvarkydavo, pasodindavo gėles, bet pamiršdavo jas sutvarkyti, tada užaugdavo didelės žolės, tada vėl Seimas kreipdavosi, kad pats laikas praravėti“, – teigia Seimo valdybos narys Algirdas Sysas.

Šiuo metu Vilniuje veikia 15 fontanų, savivaldybė svarsto šį skaičių padvigubinti ir atnaujinti erdvę aplink dabartinę piramidę prie Seimo.

„Mes nelabai turime pinigų į tą vietą įdėti, nes ten yra kultūros paveldas, saugomas daiktas, sudėtinga sovietinė konstrukcija, kainuoja brangiai prižiūrėti. Pabandysime per šią vasarą pasinagrinėti. Neatmetu galimybės, kad galbūt tai nebus fontanas, o kas nors kita ir tame nėra nieko blogo, nes ir ta pievelė, kuri dabar yra vietoj gėlių, ją bus galima naudoti, bus galima pasėdėti“, – tikina Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Savivaldybė taip pat svarstytų dėl Rotušės ir numatomų dviejų Sapiegų parko fontanų.

Žiūrėkite nuo 04.41 min.

Žinios. Vilniaus fontanai atgimsta: savivaldybė žada padvigubinti jų skaičių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.