Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.01 12:52

R. Motuzas: atidžiai sekame A. Tamošaičio bylą

ELTA 2015.07.01 12:52

Ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas teigia, kad ambasada atidžiai seka sulaikyto ir šnipinėjimu kaltinamo Lietuvos piliečio Aristido Tamošaičio bylą.

Ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas teigia, kad ambasada atidžiai seka sulaikyto ir šnipinėjimu kaltinamo Lietuvos piliečio Aristido Tamošaičio bylą.

Pasak diplomato, konsulinis pareigūnas su pačiu A. Tamošaičiu buvo susitikęs tik kartą, nes pagal susitarimus su Rusija, tokie susitikimai leidžiami tik kas 2–3 mėnesius.

„Mes bendraujame daugiausiai su advokatu. Vieną kartą A. Tamošaitis kreipėsi į mus prašydamas susitikimo su konsuliniu pareigūnu, tačiau gavome atsakymą, jog nesusitiks“, – Eltai sakė R. Motuzas.

Birželio 16 dieną A. Tamošaičio advokato prašymas dėl kardomosios priemonės pakeitimo nebuvo patenkintas, todėl suimtasis ir toliau laikomas Maskvos Lefortovo kalėjime.

Pasak R. Motuzo, A. Tamošaičio advokatas užtikrino, kad sulaikytasis laikomas geromis sąlygomis, į jo norus yra atsižvelgiama.

„Per advokatą konsulinis pareigūnas perdavė ir dukros laišką Tėvo dienos proga“, – sakė diplomatas.

Rusijos žiniasklaidos teigimu, A. Tamošaitis Maskvoje buvo suimtas gegužės 19 d. Maskvoje. Anot Rusijos spaudos, sulaikytasis yra Lietuvos karinės žvalgybos pareigūnas, remiantis Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pateikta informacija, asmuo buvo sulaikytas su įkalčiais. Lietuvos Krašto apsaugos ministerija ir Užsienio reikalų ministerija teigia neturinčios duomenų apie A. Tamošaičio darbą žvalgybos institucijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi