Lietuvoje

2019.06.14 14:54

Uspaskichas merkia akį būsimajai koalicijai: jeigu bus įdomu, turime 2 Seimo narius

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.06.14 14:54

Darbo partija su dviem savo atstovais parlamente galėtų prisidėti prie būsimosios valdančiosios koalicijos, LRT.lt patvirtino „darbiečių“ lyderis Viktoras Uspaskichas. Anot jo, partija netrokšta postų, bet, jei būtų deramasi dėl darbo su koalicija, „darbiečiai“ pateiktų ne vieną pasiūlymą.

Liberalų sąjūdžio atstovui Seime Arūnui Gelūnui laimėjus Lietuvos dailės muziejaus vadovo konkursą, parlamente jo vietą užėmė liberalų sąraše buvęs Andrius Mazuronis. Tiesa, A. Mazuronis pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio gretų ir, kaip skelbta penktadienį, tapo Darbo partijos nariu.

Prie tautos išrinktųjų prisijungęs A. Mazuronis ėmė dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje. LRT.lt kalbintas politikas teigė, kad tapęs Darbo partijos nariu, į kitą frakciją jis nepereis. Seimo narys tvirtino, kad prie Mišrios Seimo narių grupės netrukus turėtų prisidėti ir kitas parlamente dirbantis „darbietis“ Valentinas Bukauskas. Šiuo metu jis yra prisijungęs prie partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos.

„Kadangi nepavyksta formuoti frakcijos, tai dirbsime su V. Bukausku mišrioje Seimo narių grupėje. [...] Taip buvo nuspręsta Darbo partijos tarybos posėdyje“ , – teigė A. Mazuronis.

Nepaisant to, „darbietis“ neslėpė sulaukęs pasiūlymų prisijungti prie kitų parlamento frakcijų. Iš kokių, A. Mazuronis neužsiminė, tačiau atskleidė, kad viena jų – „valstiečiai“.

„Ir iš „valstiečių“ sulaukiau pasiūlymo prisijungti“, – teigė A. Mazuronis.

Dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje šiuo metu besideranti partija „Tvarka ir teisingumas“ Seime turi septynių narių frakciją. Tai minimalus parlamentarų skaičius sudaryti frakciją. 

V. Bukausko išėjimas sugriautų „tvarkiečių“ frakciją.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis BNS teigė, kad nepaisant visko, frakcija turėtų išlikti.

Anot jo, dar bus kalbama ir su Darbo partijos atstovais, ir kviečiami kiti parlamentarai prisidėti prie frakcijos.

V. Bukausko priklausymas „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai taip pat reiškė netiesioginę Darbo partijos paramą valdantiesiems. 

Kalbėjosi su S. Skverneliu

LRT.lt kalbintas Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras V. Uspaskichas patvirtino, kad „darbiečiai“ šią savaitę nusprendė, kad du jų atstovai Seime turėtų dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje.

„Buvo padaryta partijos tarybos narių apklausa, tai 90 procentų narių pritarė, kad reikia trauktis iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos ir laikytis Darbo partijos pozicijos visuose įstatymų projektuose, savo projektus teikti“, – aiškino V. Uspackichas.

Vis dėlto Darbo partijos lyderis neslėpė, kad „darbiečiai“ galėtų prisidėti prie šiuo metu iš „valstiečių“, „socialdarbiečių“, „tvarkiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos buriamos valdančiosios koalicijos.

„Jeigu bus įdomu valdančiajai daugumai – yra mūsų 2 Seimo nariai. Yra tikimybė, kad galbūt dar kas nors prisijungs. Galėsime apie tai kalbėti su valdančiąja dauguma, bet jau partijos vardu, o ne per „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Jis patvirtino apie „darbiečių“ prisijungimą prie valdančiosios koalicijos arba koalicijos rėmimą kalbėjęs su premjeru Sauliumi Skverneliu.

„Sakiau jam – jeigu įdomu, tai galime kalbėti. Postai kažkokie mūsų nedomina, bet su savo iniciatyvomis, idėjomis galėsime ateiti“, – teigė Darbo partijos lyderis.

Turi savo pasiūlymų paketą

V. Uspaskichas patikino, kad „darbiečiai“, jei prisidėtų prie būsimosios valdančiosios koalicijos, taip pat turėtų savo iniciatyvų, siektų jų įgyvendinimo.

Darbo partijos lyderis akcentavo, kad „darbiečiams“ labai svarbi regionų politika.

„Pas mus yra įstatymų projektai: investuotojai galėtų turėti didesnės naudos investuojant regione negu investuojant didžiuosiuose miestuose“, – aiškino V. Uspaskichas.

Anot jo, „darbiečiai“ siūlo didinti savivaldybių skolinimosi limitus, koncentruojantis į investicijas.

„Siekiant, kad savivaldybių teritorijose būtų statomi komerciniai objektai, kurie būtų perduoti verslui, o šis juos administruotų ir galėtų išpirkti“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

„Prezidentas ir kiti kalba apie pajamų skirtumų, socialinės atskirties mažinimą, bet be investicijų pritraukimo, be naujos pridėtinės vertės sukūrimo mes neturėsime, iš kur paimti pinigų. Valstybėje, kažkokioje sąskaitoje juk neguli milijardai. Kad jie atsirastų, reikia pagerinti sąlygas investuotojams“, – investicijų svarbą pabrėžė V. Uspaskichas.

Politikas akcentavo ir tai, kad būtina siekti Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių gamybos įmonių konkurencinių sąlygų suvienodinimo, ES rinkos apsaugos nuo produkcijos iš trečiųjų šalių.

V. Uspaskichas pakartojo, kad, jei į minėtus „darbiečių“ pasiūlymus valdantieji atsižvelgtų, Darbo partija svarstytų galimybę jungtis prie koalicijos.

„Jeigu jie turės poreikį, tai pas mus toks paketas yra paruoštas“, – teigė Darbo partijos pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.