Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.14 13:14

Savaitgalį prie ežerų pareigūnai patruliuos dažniau ir drausmins poilsiautojus

LRT.lt 2019.06.14 13:14

Tęsiantis karščiams vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas kreipėsi į vidaus reikalų sistemos tarnybų vadovus dėl pareigūnų pajėgų sustiprinimo prie vandens telkinių – savaitgalį pareigūnai patruliuos dažniau, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Vidaus reikalų ministras tarnybų vadovams pavedė užtikrinti, kad pareigūnams patruliuojant tose vietose, kurios yra netoli maudynių zonų ar kitų vandens telkinių, situacija prie jų būtų stebima dar atidžiau, pareigūnai atliktų prevencinius veiksmus, sudrausmintų netinkamai besielgiančius ar apsvaigusius asmenis.

„Siekiant užtikrinti žmonių saugumą, išvengti skaudžių nelaimių dėl maudynių vandens telkiniuose kreipiausi į vidaus reikalų sistemos tarnybų, tai yra ugniagesių gelbėtojų, policijos pareigūnų ir pasieniečių, vadovus, kad būtų užtikrintas akylesnis ir dažnesnis maudyklų, ežero pakrančių stebėjimas.

Taip pat labai svarbus ir gyventojų sąmoningumas ir atsakingas elgesys prie vandens telkinio – esant tokiems karščiams gerkite daug vandens, neikite maudytis neblaivūs, būkite pavėsyje, venkite maudytis nežinomoje vietoje, ištikus nelaimei, kreipkitės pagalbos į gelbėtojus“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

„Prašau ir pareigūnų, gelbėtojų būti budresniems, pagal galimybes dažniau patikrinti, ar poilsiautojams nereikia pagalbos, stebėti ir sudrausminti neatsakingai besielgiančius, viešąją tvarką pažeidžiančius poilsiautojus“, – teigė vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Prireikus pagalbos, gyventojų prašoma nedelsiant kreiptis pagalbos į gelbėtojus, prižiūrinčius maudymosi zoną, taip pat kreiptis skubios pagalbos numeriu 112 nurodant vietą, kur įvyko nelaimė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi