Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.14 11:48

Įspūdžiai po matematikos egzamino: pernykštis buvo sunkesnis

atnaujinta 12.15
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.06.14 11:48

Visos šalies abiturientai penktadienį laikė valstybinį matematikos brandos egzaminą. Po egzamino abiturientai kalbėjo, kad nors pats egzaminas nebuvo itin sunkus, jame buvo ir užduočių, kurių nesitikėjo. „Svarbiausia išlaikyti“, – juokėsi Vilniaus licėjuje egzaminą laikę kitų mokyklų mokiniai.

Dvyliktokas Gabrielius po egzamino portalui LRT.lt kalbėjo, kad šių metų egzaminas nebuvo sunkesnis, nei praėjusių metų. Besiruošdami egzaminams abiturientai mokykloje sprendžia ir kitų metų egzaminų užduotis.

„Vienais metais egzaminas būna sunkesnis, kitais – lengvesnis. Tai mums papuolė lengvesnis. Buvo funkcijų, buvo parabolių. Rekomenduočiau kitiems išvestines, integralus pasikartoti, nes visko gali pasitaikyti“, – sakė abiturientas.

Jis kalbėjo nesitikėjęs egzamine išvysti aritmetinių progresijų užduočių ir pripažino jų nesikartojęs prieš egzaminą. Visgi Gabrielius sakė, kad egzamino metu šalia yra formulynas, todėl galima juo naudojantis kai kuriuos dalykus išsiaiškinti.

„Formulynas yra tas šaltinis, iš kurio gali gauti nemokamus taškus“, – kalbėjo vaikinas. Jis sakė ketinantis stoti į programavimo studijas, todėl jam matematika bus reikalinga.

Paklaustas, ar sunku buvo ruoštis egzaminui Gabrielius sakė: „Žinot, kaip sako, per kelias dienas neprilaižysi. Reikia pasikartoti, pažiūrėti tas formules, požymius trikampių, keturkampių, kad žinotum savybes ir orientuotumeisi, o ne pačiame egzamine žiūrėti ir bandyti prisiminti viską.“

Dvyliktokai kalbėjo, kad, pavyzdžiui, pamokose jiems mokytojos sakė, jog egzamine nereikėtų tikėtis udžuočių su vektoriais. „O atsiverti egzaminą ir matai kelias užduotis su vektoriais“, – sakė abiturientas.

Ruošėsi kelias savaites

Abiturientė Aurika po egzamino sakė, kad netikėtų užduočių nebuvo: „Gal buvo tai, į ką neatkreipiau dėmesio, kad gali būti.“

Finansus studijuoti ketinanti mergina kalbėjo, kad kelias savaites prieš egzaminą, nuo gegužės 25-osios, kai baigėsi pamokos, sprendė uždavinius, intensyviai ruošėsi egzaminui.

Užduotys nenustebino

Egzaminą taip pat laikęs abiturientas Robertas kalbėjo, kad egzaminas buvo lengvesnis nei tas, kurį laikė praėjusių metų abiturientai. Jis sakė, kad dauguma užduočių buvo tokios, kokių ir tikėjosi.

„Tiesą pasakius, užduotys buvo žymiai lengvesnės nei praėjusių metų. <...> Daugumą užduočių buvo spręstos mokykloje ir jos buvo žinomos, daugiau ar mažiau pasisekė jas išspręsti“, – kalbėjo abiturientas.

Jis pasakojo, kad egzaminai ruošėsi ilgai, sprendė užduotis. Matematika jam bus reikalinga ir studijuojant pasirinktą specialybę.

Pranešama, kad laikyti šį egzaminą šiemet pasirinko 18,4 tūkst. dvyliktokų. Iš visio prašymus laikyti brandos egzaminus šiemet yra pateikę 30 tūkst. moksleivių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi