Lietuvoje

2019.06.13 21:56

Gamtos stichija atkeliavo iki Vilniaus: vėjo nulaužtas medis užkrito ant automobilio

ugniagesiams – 60 iškvietimų dėl nuvirtusių medžių Lietuvoje; atnaujinta 00.31
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.06.13 21:56

Lietuvą užklupę karščiai į šalį atneša ir kitas gamtos stichijas – popietę apie krušą iš dangaus pranešė rytiniai ir dalis vakarinių regionų, o vakarą švininiai debesys padengė ir sostinę.

Kiek prieš 22 valandą vakaro ugniagesiai gavo pirmą iškvietimą – pranešta, kad pakilus vėjo gūsiui sostinės Naugarduko gatvėje nuvirtęs medis užkrito ant automobilio.

Į įvykio vietą išvyko specialiosios tarnybos, Naugarduko gatvės pradžioje dirba ugniagesių brigada.

Ketvirtadienio vakarą dangus virš sostinės stipriai apsiniaukė, vėjas atpūtė iš pažiūros grėsmingai atrodančius kamuolinius debesis. Sinoptikai dar dieną teigė, jog naktį dalį šalies gali skalauti stiprios liūtys, taip pat kilti vėjo gūsiai, o vietomis reali tikimybė ir škvalui.

Iki nakties – 60 iškvietimų

Ugniagesiai ketvirtadienio vakarą reagavo į daugiau nei pusšimtį pranešimų apie nuo vėjo ant kelių ar kitur nuvirtusius medžius.

Preliminariais duomenimis, iš viso gauta apie 60 pranešimų visoje Lietuvoje, BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjmo departamento (PAGD) atstovas.

Apibendrintą informaciją apie iškvietimus ir galbūt padarytą žalą ugniagesiai žada pateikti penktadienio rytą.

„Iki ryto gali būti daugiau, gerokai daugiau“, – teigė PAGD atstovas.

Dieną užklupo kruša: ledo gabaliukai – golfo kamuoliuko dydžio

Lietuvą užklupę karščiai į šalį atnešė ir kitas gamtos stichijas – kol dalis šalies kepinaosi 35 laipsnių šilumoje, kai kurie regionai popietę sulaukė liūčių, gūsingo vėjo ir krušos.

Štai Švenčionių rajone popietę užklupo liūtis ir pasipylė kruša.

Žmonės dalinasi nuotraukomis, kuriose matyti, jog ledukai, kritę iš dangaus – įspūdingo dydžio.

Kai kurie jų siekė ir golfo kamuoliuko dydį.

Žemaitijos gyventojai taip pat dalijasi žiniomis, jog nuo jūros artinasi grėsmingi kamuoliniai debesys, tolumoje buvo matyti ir žaibavimas.

Mažeikiškiai taip pat sulaukė lietaus – 17.30 val. čia taip pat dangus prakiuro, pasipylė smarkus lietus, o vėliau, skaitytojai dalinosi žiniomis, jog iš dangaus pasipylė ir ledukų kruša.