Lietuvoje

2019.06.13 16:30

Su STT vadu susitikęs Nausėda kalbėjo ir apie pasirinktą mediką Žaliūną

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.06.13 16:30

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadu Žydrūnu Bartkumi. Po susitikimo Ž. Bartkus žurnalistams sakė su G. Nausėda kalbėjęs ir apie Remigijų Žaliūną, kurį išrinktasis prezidentas pasirinko vienu iš savo gydytojų.

STT vadas sakė su G. Nausėda aptaręs korupcijos situaciją Lietuvoje, pristatė dabartinę situaciją, stipriąsias kovos su korupcija puses bei kylančias problemas, kurioms reikėtų skirti daugiau dėmesio: „Pristačiau tarnybos vykdomas veiklas ir aptarėme kitas aktualijas.“

Trečiadienį G. Nausėda paskelbė, kad jo, kaip prezidento, sveikata rūpinsis trys medikai, kurių vienas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius R. Žaliūnas. Jis buvo apklaustas politinės korupcijos, vadinamojoje „MG Baltic“ byloje.

Ž. Bartkus po susitikimo su išrinktuoju prezidentu neslėpė, kad buvo aptartas ir R. Žaliūno klausimas: „Neneigsiu, kalbėjome apie R. Žaliūną ir prezidentui išsakiau tarnybos turimą informaciją, kiek jos buvome surinkę atlikdami tyrimus. Apie tai, kokius sprendimus priiminės ar kokią nuomonę turės prezidentas, tai yra ne mano vertinimas.“

STT vadas taip pat kalbėjo, kad patys asmenys, vienaip ar kitaip besijungiantys prie prezidento komandos, turėtų įvertinti, ar jų reputacija ir praeitis neužtrauks reputacinės dėmės prezidento komandai. Jis nesileido į detales ir nesiėmė vertinti, ar R. Žaliūno tapimas G. Nausėdos gydytoju galėtų pakenkti prezidento reputacijai.

Paklaustas, kokios gerosios, o kokios silpnosios kovos su korupcija pusės, Ž. Bartkus sakė, kad Lietuvos vykdoma kova su korupcija tarptautiniu mastu yra vertinama kaip pažangi.

„Kur mums reikėtų pasitempti – viešojo sektoriaus įsitraukimas, korupcijos mastai savivaldoje yra verti didžiausio dėmesio ir smulkioji bei stambioji korupcija sveikatos apsaugos srityje. Tai yra tos sritys, į kurias reikėtų kreipti didžiausią dėmesį“, – sakė Ž. Bartkus, pridurdamas, kad tikisi, jog G. Nausėdos valia kovai su korupcija išliks stipri. Be to, jie aptarė ir STT nepriklausomumo svarbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.