Lietuvoje

2019.06.13 16:18

„Valstiečiai“ Žiemgalos apygardoje kels Janutienės kandidatūrą

Širinskienės ir Janutienės komentarai
Sniegė Balčiūnaitė, Jūratė Skėrytė, BNS, Dainora Karklytė, ELTA2019.06.13 16:18

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei neparlamentinė Centro partija nutarė Žiemgalos vienmandatėje apygardoje kelti bendrą kandidatę į Seimą – buvusią laidų vedėją Rūtą Janutienę.

Tokį sprendimą priėmė LVŽS valdyba.

Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis BNS sakė pats pasiūlęs šią kandidatūrą. 

„Daugeliu atvejų sutampa mūsų požiūris į tai, kas vyksta valstybėje, ji pritaria Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tikslams“, – teigė partijos pirmininkas.

Anot jo, šiai kandidatūrai neprieštaravo ir LVŽS skyrius.

R. Janutienė BNS sakė, kad pirmiausia apie kandidatavimą į Seimą kalbėjo su Centro partija, o „valstiečių“ pasiūlymo sulaukė vėliau.

„Mano mąstymas apie politiką yra labai paprastas: tai nėra atskirų veikėjų šou. (…) Realiai kai žmogus ateina vienas, jis gali daryti cirką iš parlamentarizmo, nieko daugiau. O aš einu rimtai į politiką, turiu minčių ir sumanymų, kuriuos norėčiau realizuoti“, – sakė ji ir teigė pasirinkusi tą jėgą, kuri jai artimiausia.

R. Janutienė teigė, kad jos tikslas – Seime atstovauti žmonėms, kurie „moka didžiulius mokesčius ir negauna už tai adekvataus paslaugų kiekio“.

„Mano vienas iš didžiųjų tikslų – kad pradėtų Lietuvoje žmonės mokėti mokesčius nuo visų savo metinių pajamų. Pažiūrime į Seimo narių metines deklaracijas, kai jie ateina į parlamentą, ir matome, kad kuo daugiau uždirba, tuo mažiau moka. Ir atvirkščiai. (...) Tai labai nesąžininga ir gal laikas pradėti dalintis. Kitaip reikės labai aukštas tvoras statyti turtingųjų klasei Lietuvoje, nes bus neramu“, – BNS sakė R. Janutienė.

Ji taip pat tvirtino sieksianti, kad baudos būtų diferencijuojamas pagal žmonių pajamas: „Sieksiu, kad mažai uždirbantis žmogus būtų baudžiamas skaudžiai, bet ne taip, kad bauda sunaikintų jo gyvenimą, kad paleistų ubagais.“

Širinskienė dėl R. Janutienės kandidatūros nemato nieko stebėtino

Ketvirtadienį valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybai nusprendus, jog kartu su neparlamentine Lietuvos Centro partija į išankstinius Seimo rinkimus Žiemgalos vienmandatėje apygardoje kels bendrą kandidatę – žurnalistę Rūtą Janutienę, „valstietė“ Agnė Širinskienė teigė, kad džiaugiasi tokiu partijos sprendimu.

„Mes visąlaik džiaugiamės, kai nauji žmonės prisijungia prie mūsų“, – Eltai sakė A. Širinskienė.
Anot jos, valdybos sprendimas yra galutinis ir jos nenustebino, nes, teigė ji, R. Janutienės pažiūros sutampa su daugeliu LVŽS nuostatų.

„Manęs tikrai nenustebino, aš ir pati su ponia Janutiene bendravau kaip su žurnaliste (...), jeigu ji suka į politiką ir kai kurios mūsų vertybės pakankamai sutampa, sutampa programiniai dalykai, kiek valdyba gilinosi, tai tikrai nematau jokios problemos“, – teigė A. Širinskienė.

Žirmūnų vienmandatėje apygardoje „valstiečiai“ svarsto kelti premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūrą.

Nauji rinkimai Žiemgalos vienmandatėje apygardoje, kurioje vietą atlaisvino parlamentaras Vitalijus Gailius, po Savivaldos rinkimų tapęs meru, vyks rugsėjo 8 d. kartu su rinkimais Žirmūnų, kurioje vieta atsilaisvino parlamentarei Aušrai Maldeikienei laimėjus Europos Parlamento mandatą, bei Gargždų, kurią po Savivaldos rinkimų atlaisvino Seimo narys Bronius Markauskas.

ELTA primena, kad iki birželio 17 d. partijos turi užsiregistruoti politinės kampanijos dalyviais, tačiau, remiantis VRK sudarytu grafiku, konkrečius kandidatus partijos galės iškelti iki liepos 5 d.