Lietuvoje

2019.06.13 14:48

„Iki“ kasininkė su vyru stos prieš teismą: kaltinami stambia vagyste

padaryta daugiau nei 20 tūkst. eurų žala
LRT.lt 2019.06.13 14:48

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąją aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai didelės vertės svetimo turto vagyste pareikšti dviem asmenims, rašoma Lietuvos respublikos prokuratūros pranešime.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas š. m. kovo 6-osios vakarą gavus pranešimą, kad Vilniuje, Architektų gatvėje, į parduotuvę „Iki“ užėjo vyras ir, grasindamas daiktu, panašiu į ginklą, liepė kasininkei iš seifo išimti pinigus. Inkasacijai paruoštus maišus su pinigais jis susidėjo į kuprinę ir, trenkęs kasininkei per galvą, pasišalino iš parduotuvės.

UAB „Palink“ buvo padaryta 20 489 tūkst. eurų žala.

Vilniaus AVPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai ėmėsi intensyvių veiksmų ir operatyviai atskleidė nusikaltimą. Kovo mėn. viduryje prokurorė jau kreipėsi į teismą prašydama suimti nusikaltimą padarius asmenis. Vyras iki šiol yra suimtas.

Tyrimo metu nustatyta, kad iš anksto susitarę ginkluotą plėšimą imitavo bei pinigus iš „Iki“ parduotuvės pavogė anksčiau nukentėjusiąją pripažinta parduotuvės kasininkė bei jos draugas. Vyriškis į parduotuvę vėlų vakarą pateko atsirakinęs pagalbines duris, nuo kurių raktą jam buvo davusi kasininke dirbusi draugė.

Įtariamieji už, manoma, pagrobtus pinigus įsigijo automobilį, pirko auksinį žiedą, drabužius, kitus daiktus.

Vaikinas praeityje jau buvo ne kartą teistas už vagystes, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, sunkų sveikatos sutrikdymą ir kitus nusikaltimus. Jo draugė į teisėsaugos akiratį anksčiau nebuvo patekusi. Abu kaltinamieji prisipažįsta padarę nusikalstamą veiką.

Byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto vagystę numato laisvės atėmimą iki 8 metų.