Lietuvoje

2019.06.13 11:36

Kaip prieš 27 metus, taip ir dabar – vilniečiai gaivinasi fontane, tik jau ne tame

išskirtiniai kadrai
LRT.lt2019.06.13 11:36

Karšta buvo ir 1992-ųjų birželį. Tuomet vilniečiai atsigaivindavo dar veikiančiame Seimo baseine. Šias akimirkas užfiksavęs fotografas Paulius Lileikis dalinasi jomis su LRT.lt skaitytojais.

Šiandien Seimo fontanas žmonių nesutraukia nei per karščius, nei jiems nuslūgus ir dažnai dėl jo sutariama viena – reikia kažką su juo daryti. O vienu mėgstamiausių ir labiausiai atsigavinti pritaikytų mieto fontanų tapo pernai atidarytas Lukiškių aikštėje. Kaip atrodo jis ir kokia nūdiena prie Seimo, užfiksavo LRT.lt fotografas Edvardas Blaževič.

Seimo fontanas 2012 metais, ruošiantis  Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungoje, nuspręsta jį užpilti žemėmis ir paversti gėlynu. Gėlynas prižiūrimas buvo ne visada, tad šiuo metu jame žaliuoja veja.

Demontuojant fontaną išpjaustytos metalinės konstrukcijos, kuriomis tekėjo vanduo, 2018 metais įmonė, kurios teritorijoje buvo saugomos, pranešė, kad jos pavogtos.

Nepriklausomybės aikštę su fontanu projektavo architektas Algimantas Nasvytis. Fontanas dėl reikšmės 1991-ųjų Sausio 13-ąją įtrauktas į kultūros vertybių registrą, tad jo panaikinti ar pakeisti kitokiu negalima.

Kaip anksčiau LRT TELEVIZIJAI pasakojo Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, fontanas toliau nebegalėjo atlikti savo funkcijos, nes buvo pasenusios, sugedusios konstrukcijos (fontanas yra virš tunelio, nuolat veikiamas vibracijų), o jo baseinas buvo sutrūkęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt