Lietuvoje

2019.06.13 10:34

Užsienyje gyvenantys lietuviai tiesia draugystės tiltus: praūžė sąskrydis „Draugystės tiltas“

LRT.lt 2019.06.13 10:34

Kur begyventų lietuviai, noras bendrauti, vienytis, semtis gerosios patirties neblėsta. Savaitgalį Londone vyko jau penkioliktasis, jubiliejinis „Draugystės Tiltas“ sąskrydis. „Draugystės tiltas“ prasidėjo kaip Europos lituanistinių mokyklų mokinių ir mokytojų sąskrydis. Sąskrydžio vėliava kasmet keliauja iš vienos šalies į kitą, o į jį suvažiuoja lankantieji lituanistines mokyklas vaikai su mokytojais, bendruomenių vadovai, aktyvūs lietuviai bei pavienės šeimos.

Šiemet į „Draugystės Tiltą“ Londone sugūžėjo lietuvaičiai ne tik iš Anglijos, bet ir Škotijos, Baltarusijos, Danijos, Norvegijos, Italijos, Islandijos, Vokietijos, Švedijos, Belgijos bei Lietuvos.

Pirmąją dienos dalį visi turėjo galimybę pažinti Lietuvą, keliaudami per Lietuvos regionus. Kauno muziejaus Folkloro skyriaus darbuotojai užsiėmimą vedė pasitelkę išmaniąsias technologijas ir tikrai leido pajusti sutartinių jėgą bei atrasti šiuolaikišką jų pateikimo būdą.

Kas rinkosi pabūti Žemaitijoje, pažino molio savybes, bandė išgauti švilpynės formas bei įgalinti jas skambėti, o kas keliavo į Aukštaitiją – išmoko kurti rankdarbius iš šiaudų. Juos mokė Vilniaus krašto tautodailininkai.

Mažoji Lietuva mirgėjo kurėnų vėtrungėmis, kurias dalyviai patys ir nudažė. Suvalkija garsėja augaliniais motyvais kaišytinėse juostose bei augalų motyvais tapytomis langinėmis. Pasaulio medį ant skrynios išsipiešė tie, kas leidosi į tariamą kelionę po Suvalkiją. Dzūkijos regiono paviljone buvo pinamos apyrankės. Pristatytas unikalus piemenukų naudotas apyrankių pynimo būdas.

Dvi jaunos lietuvaitės Elada Lukoševičiūtė (11m.) ir Saulė Laniauskaitė (12m.) mokė vaikus groti ukulelėmis. Buvo mokomasi ne tik kaip atiduoti savo jėgas bendruomenei ar vaikams, bet ir ko reikia pačiam, kad turėtum jėgų stovėti priekyje ir vesti kitus.