Lietuvoje

2019.06.12 21:32

Karoblis: daugiau JAV karių dislokavus Lenkijoje, daugiau jų atvyks ir į Lietuvą

BNS2019.06.12 21:32

JAV sprendimas dislokuoti daugiau karių Lenkijoje, reiškia, kad jų daugiau atvyks ir į pratybas Lietuvoje, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras.

„Mes manome, kad karių skaičius pratybose Lietuvoje tiktai didės, manome, kad jų daugės, ir tai yra indėlis į mūsų saugumą tiesiogiai“, – trečiadienį BNS sakė Raimundas Karoblis.

Ministras teigė ketinimą siųsti JAV karius į Lenkiją vertinantis kaip sprendimą didinti viso regiono saugumą.

„Saugumo prasme, gynybos prasme tiek NATO, tiek amerikiečių Baltijos šalys ir Lenkija yra traktuojamos kaip vientisas regionas“, – teigė R. Karoblis.

„Dislokavimas Lenkijoje yra nauda tiek Lenkijai, tiek visoms Baltijos šalims, bet žiūrint pagal atstumą, tai kariai Lenkijoje yra naudingiausi mums“, – pridūrė jis.

JAV kariai dažnai atvyksta į pratybas Lietuvoje. Šiuo metu jie dalyvauja tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį per susitikimą Baltuosiuose rūmuose su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) pranešė, kad Jungtinės Valstijos ketina pasiųsti į Lenkiją dar 2000 amerikiečių karių.

Pasak jo, papildomos JAV pajėgos bus perkeltos į Lenkiją iš Vokietijos. Vis dėlto D. Trumpas perspėjo, kad diskusijos šiuo klausimu dar nebaigtos.

Šiuo metu Lenkijoje yra 4,5 tūkst. amerikiečių karių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.