Lietuvoje

2019.06.12 19:41

Rekordas dar nepasiektas: ketvirtadienį Lietuvoje bus karščiau nei visoje Europoje ar net Šiaurės Afrikoje

Ketvirtadienį Lietuvoje laukia aukščiausia temperatūra visoje Europoje – ji šoktels net 36 laipsnius karščio, LRT TELEVIZIJAI sako sinoptikė Edita Gečaitė. Sinoptikė prognozuoja, kad bus pasiektas absoliutus viso birželio mėnesio rekordas: tokios kaitros birželio mėnesį apskritai nėra buvę.

Pasak sinoptikės, susiklostė situacija, kuomet visi žemyno karščio srautai keliauja būtent link Lietuvos.

„Žinoma, didelių karščių laukia ir Lenkija, Baltarusija. (...) Tuo pačiu metu žemyno Vakaruose slenka debesys su vėsesniu oru“, – teigia sinoptikė.

Kaip teigia E. Gečaitė, trečiadienio popietę jau buvo viršyti visi birželio 12-osios temperatūros rekordai, vyrauja  30–34 laipsnių temperatūra.

„Temperatūra vis dar kyla ir, tikėtina, kad (iki vakaro – LRT.lt) pasieks 35 laipsnius. (...) Šiauriniai ir vakariniai šalies rajonai audrų ir lietaus gali sulaukti jau trečiadienį vakare, formuosis pavienės liūtys. Žinoma, jos pasieks ne visus.

Ketvirtadienį daugelyje rajonų taip pat sulauksime liūčių, tačiau jos bus pavienės. Kartu su liūtimis šalį pasieks ir škvalas, perkūnija, tad bus pavojinga, nors tokie reiškiniai ir šiek tiek atgaivins“, – supažindina ji.

E. Gečaitės teigimu, vėjas sustiprės iki 15–20 metrų per sekundę: „Jis sustiprės staiga, per keletą minučių, tad toks sustiprėjimas tikrai yra pavojingesnis už įprastą gūsingą vėją, gali lūžti medžių šakos ir t. t.

Penktadienį šioks toks atvėsimas laukiamas vakariniuose šalies rajonuose, temperatūra čia nukris iki 22–25 laipsnių šilumos, o pietryčiuose išliks karščiausia, iki 30 ar 32 laipsnių karščio.“

Plačiau – reportaže (nuo 1 val. 4 min.).

„Laba diena, Lietuva“. Broliai Gataveckai Prezidentūrai padovanojo Dalios Grybauskaitės portretą – atrodo it fotografija!