Lietuvoje

2019.06.12 21:50

Nausėdos sveikata – trijų medikų rankose: vieno pavardė minima „MG Baltic“ tyrime

Kristina Jackūnaitė, Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.12 21:50

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad jo sveikata oficialiai rūpinsis trys gydytojai – du Vilniuje ir vienas Kaune. Vieno jų – Sveikatos mokslų univeristeto rektoriaus Remigijaus Žaliūno pasirinkimą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas vadina klaida, kurią reikia ištaisyti.

R. Žaliūno pavardė minima parlamentiniame tyrime apie „MG Baltic“ įtaką politikams. G. Nausėda sako tiesiog pasirinkęs gydytoją.

Pastaruosius 25 metus jo šeimą gydžiusi sostinės centro poliklinikos šeimos gydytoja Aušra Apanavičienė, padėjusi užauginti dukras nuo dvejų metukų. Ir du naujai pasirinkti specialistai. Vilniuje Santaros klinikų skubios medicinos centro vadovas anesteziologas ir reanimatologas docentas Andrius Klimašauskas. Kaune – Sveikatos mokslų univeristeto rektorius profesorius kardiologas Remigijus Žaliūnas.

„Manau, kad turim atiduoti duoklę tam faktui, kad turime labai svarbius medicinos centrus tiek Vilniuje, tiek Kaune“, – teigia išrinktasis prezidentas G. Nausėda.

R. Žaliūnui yra tekę liudyti teisme vadinamoje politinės korupcijos ir „MG Baltic“ byloje dėl susitikinėjimų su dabar jau buvusiu „MG Baltic“ koncerno viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu. Nusprendusiam pasirinkti R. Žaliūną asmeniniu gydytoju būsimajam prezidentui gali pasidaryti karšta ir politine prasme.

Parlamentinį tyrimą apie „MG Baltic“ veiklą atlikusio Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas šį sprendimą vadina klaida, kurią reikia ištaisyti.

„Aš tikiuosi, kad prezidentas suklydo. Tikiuosi, kad po to, kai jis pasikalbės ar bent pasitars su jam pavaldžių būsimųjų pavaldžių specialiųjų tarnybų vadovais, jis tą sprendimą pakeis. Tas asmuo mūsų tyrimo išvadoje yra siejamas su „MG Baltic“ savininkų veikla, kuomet jie siekė neteisėtos įtakos politiniam procesams, išskirtinių sąlygų viešuosiuose pirkimuose. Kaip žinote, sveikatos sektorius yra itin pažeidžiamas korupcijos, o tas asmuo dalyvavo priimant tuos sprendimus, kurie buvo palankūs „MG Baltic“ grupės savininkams“, – teigia Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

„Nieko nežinau apie tokias informacijas, nes šiuo atveju mes kalbam apie gydytoją, kuris, pirmiausia, turi gydyti žmogų. Jeigu jis turi tokią reputaciją, tai klausimas, kaip šitas žmogus užima aukštosios mokyklos rektoriaus pareigas. Pirmiausia, jis yra profesorius, puikus savo dalyko žinovas ir dėl šios priežasties mes turime kalbėti apie gydytojo ir paciento santykį“, – tikina G. Nausėda.

R. Žaliūnas taip pat problemų nemato: „gydytojas neturi teisės rinktis paciento, nepriklausomai nuo pareigų ar socialinio statuso, ar reputacijos. Jeigu pacientas pasirenka gydytoją – jam nėra kitos išeities. Man teko didelė garbė ir atsakomybė, o vertinu tai kaip universiteto Kauno klinikos ir mano komandos pripažinimą aukščiausiu lygiu, ir, manyčiau, pelnytą“.

Kitas asmeninis būsimojo prezidento daktaras anesteziologas reanimatologas Andrius Klimašauskas taip sako, kad jam teko didelė atsakomybė, bet kartu ir garbė bei įvertinimas, taip pat ir ligoninės ir jo specialybės.

„Vakar mes susitikom pirmą kartą ir tai, matyt, jau pažįstami. Tiesą sakant, būtų gerai, kad nesusipažintumėm labai artimai, nes prezidentui reiktų palinkėti tiktai kuo geriausios sveikatos ir neatsirasti pas mus skubios medicinos centre ir sveikam vykdyti savo pareigas“, – teigia doc. A. Klimašauskas.

G. Nausėda paskelbęs asmeninius gydytojus grąžino Valdo Adamkaus tradiciją, kuris, tiesa, turėjo tik vieną.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė asmeninio gydytojo nei sveikatos būklės neskelbė. A. Klimašauskas sako su G. Nausėda dar neaptaręs kiek dažnai būsimasis prezidentas tikrinsis sveikatą ir ar apie tai informuos visuomenę. Apie tai, kad pasirinkti trys gydytojai jis sako sužinojęs iš žiniasklaidos.

Plačiau – reportaže (nuo 7.28 min.).

Panorama. LRT įstatymo pataisoms – dvi grupės (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt