Lietuvoje

2019.06.12 15:40

Karbauskis: dėl stabilumo Vyriausybėje aš pasitraukčiau iš Kultūros komiteto pirmininko pareigų

Benas Brunalas, ELTA2019.06.12 15:40

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad, jei koalicijos formavimo procesas pareikalautų Seimo Kultūros komiteto pirmininko posto, jis negalvodamas jį paaukotų, jei tai tik garantuotų didesnį stabilumą Seime ir Vyriausybėje.

Kodėl Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nesielgia analogiškai, teigė „valstietis“, jam yra tiesiog nesuprantama. Kartu, pabrėžia R. Karbauskis, jis negalėtų atsakyti tuo pačiu V. Pranckiečiui, trečiadienio rytą apgailestavusiam, kad tenka dirbti viename Seime su LVŽS pirmininku. Tačiau, tvirtina jis, V. Pranckiečio priekaištai dėl vienvaldystės partijoje yra laužti iš piršto – išsilavinimą įgijusiems „valstiečiams“ spaudimo, pasak jo, daryti neįmanoma.

„Aš tokio žodžio, deja, jo atžvilgiu nesakyčiau, nes aš neturiu jokių pretenzijų Seimo pirmininkui, nežinau, kokių pretenzijų jis turi man. Klausimas kitas, jis yra Seimo pirmininkas dėl koalicinės sutarties – čia buvo susitarta, kokias pozicijas ir kas užima“, – sakė LVŽS lyderis.

R. Karbauskis pabrėžia, kad jokio asmeniškumo priimtuose sprendimuose derantis dėl koalicinės sutarties nėra, o Seimo vadovas, aiškino jis, tiesiog bando rūpintis savo asmeniniu reikalu.

LVŽS lyderis tikina, kad pats V. Pranckiečio situacijoje taip tikrai nesielgtų. Jei, prakalbo apie hipotetinę situaciją R. Karbauskis, kas nors dėl stabilumo Vyriausybėje pareikalautų Seimo Kultūros komiteto posto, jis bematant jo atsisakytų.

„Seimo pirmininkas bando rūpintis savo asmeniniu reikalu, visiškai nesuprasdamas vieno dalyko – mes nešnekame apie asmeninius dalykus, nėra kalbos apie asmeninius dalykus, yra kalba apie koaliciją, kuri užtikrintų stabilų Vyriausybės ir Seimo darbą. Jeigu kuris nors žmogus taptų problema tame kelyje...jei, pavyzdžiui, Kultūros komiteto postas būtų deleguotas kažkuriai kitai frakcijai – aš pasitraukčiau, jeigu tai tik būtų bendro tikslo vardan“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kartu LVŽS lyderis atmetė ir Seimo vadovo jam reiškiamus priekaištus dėl vienvaldiškumo ir demokratiškumo stokos. R. Karbauskio teigimu, visuomenė yra klaidinama, sakant, kad jis vienas, nevengdamas spaudimo partiečiams, vadovauja partijai.

„Kai iš frakcijos išėję šneka, kad Valstiečių žaliųjų sąjunga... kad ten viskas valdoma vieno žmogaus. Jūs paklauskite tų Seimo narių, kurie yra frakcijoje, jeigu kas nors pasakys, kad įmanoma šiuos žmones valdyti per spaudimą, per dar kažkokį kitą būdą... Tai neįmanoma, tai yra laisvi žmonės, turintys aukštuosius išsilavinimus, turintys laisvus mandatus – pabandyk juos kažkaip paspausti. Visuomenė yra klaidinama, nes neveikia spaudimas ir veikti negali, partijos, kurios vadovaujasi spaudimo būdais – jos yra neilgalaikės“, – apibendrino „valstietis“.

V. Pranckietis trečiadienį „Žinių radijui“ teigė, kad, atsisakydamas trauktis iš Seimo pirmininko posto, padeda LVŽS nariams būti laisviems. Seimo vadovas, komentuodamas pastaruoju metu kilusią įtampą tarp jo ir „valstiečių“ lyderio, teigė santykių su juo nebepalaikąs ir apskritai reiškė apgailestavimą, kad tenka dirbti viename Seime.

„Santykiai nesikūrė geryn po visų tų skandalų, kurie yra žinomi viešoje erdvėje, ir jie yra tokie, kokie yra, deja, mes turime būti ir dirbti viename Seime“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Įtampa tarp Seimo vadovo ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderių kilo pirmajam atsisakius trauktis iš pareigų ir savo postą perleisti, kaip numato koaliciją formuojančių politinių jėgų memorandumas, „socialdarbiečiams“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt