Lietuvoje

2019.06.12 11:32

Nausėda pasisakė apie Jurbarko įvykį: niekas neturi nieko išsukti, visi turi gauti pagal nuopelnus

BNS, LRT.lt 2019.06.12 11:32

Jurbarkietę gegužės pabaigoje Kauno klinikose aplankęs išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad norėjo pareikšti jai empatiją ir užuojautą.

„Aš tikrai stebiu šitą procesą, kaip ir visi Lietuvos žmonės, ir aš tikrai nesu abejingas šitam procesui. Kai aš girdžiu kalbas apie tai, kad kažkas kažką vėl išsuks, tai va tokio termino mūsų teisinėje kalboje neturėtų būti. (...) Niekas neturi nieko išsukti, visi turi gauti pagal nuopelnus“, – žurnalistams teigė būsimasis šalies vadovas.

„Tokie nusikaltimai, kurie vyksta ir šiuo metu, neturėtų būti stebimi pro pirštus“, – kalbėjo jis.

Visgi G. Nausėda žadėjo jokiais atvejais nepradėti dalinti nurodymų teisėsaugai dėl tyrimų, nes tai yra „netoleruotina teisinėje valstybėje“.

„Dėl šitokio principo aš noriu pasisakyti kaip galima anksčiau, kad nekiltų jokių nesusipratimų“, – tvirtino išrinktasis prezidentas.

Gitanas Nausėda apie situaciją Jurbarke: niekas nieko „neišsuks“

LRT .lt primena, kad  su mergina prezidentas bendravo akis į akį, jų pokalbis truko apie 20 minučių.

„Išrinktasis prezidentas domėjosi, kas laukia mūsų pacientės, kokios gali būti pasekmės, teiravosi, ar nereikia pagalbos“, – portalui kauno.diena.lt tuomet sakė Kauno klinikų vadovas profesorius Renaldas Jurkevičius.

Primename, jog smurto protrūkio metu, merginą sužalojęs įtariamasis buvo neblaivus – po nusikaltimo jam nustatytas 1,12 promilės girtumas.

Pagalbos prašę merginos iš Jurbarko artimieji socialiniame tinkle skelbė, jog nusikaltimas įvykdytas klasės vakarėlio metu.

Prokurorai teigė, jog merginai padaryti sužalojimai bent preliminariai kvalifikuojami kaip nesunkūs.

Nusikaltimu įtariamas vaikinas buvo sulaikytas, o vėliau paleistas iš laikinojo sulaikymo paskyrus kelias kardomąsias priemones. 

Vis dėlto paaiškėjus, kad jis po įvykio grasino nukentėjusiajai, prokurorų prašymu jam paskirtas namų areštas ir intensyvi priežiūra.