Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.12 09:13

Pranckietis jaučiasi ramus: sako puikiai žinantis, kad Seime pritrūktų balsų jį atstatydinti

Karbauskio komentaras
BNS 2019.06.12 09:13

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako puikiai žinantis, kad parlamente neužtektų balsų jį atstatydinti iš pareigų.

„Puikiai žinau, kad tų balsų neužteks, tad iniciatoriams būtų labai sudėtinga apsispręsti tai daryti, nes būtų įsirodymas, kad šitas veiksmas yra neteiktinas“, – Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento vadovas.

Atleisti Seimo pirmininką būtų galima tik pareiškus jam nepasitikėjimą ir, jeigu per slaptą balsavimą, už tai būtų ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

„Valstiečių“, „tvarkiečių“ ir „socialdarbiečių“ lyderiai yra pasirašę memorandumą, pagal kurį Seimo pirmininko pareigos turėtų pereiti koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis atsisako atsistatydinti. Jis būtų priverstas trauktis iš pareigų, jei už tai balsuotų daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantis Seimo pirmininkas sako, kad su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu bendravimas šiuo metu vyksta tik per žiniasklaidą.

„Tų santykių dabar nėra. Per viešą erdvę man kas nors parašoma, tai aš per viešą erdvę turiu atsakyti“, – sakė V. Pranckietis.

R. Karbauskis: apie V. Pranckietį  niekas nešneka

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad kol nėra pasirašytos koalicinės sutarties, „jokių planų dėl pono Viktoro Pranckiečio nei buvo, nei yra“.

„Kalbėjimas apie Seimo pirmininką, vardinant asmenį, yra visiškai beprasmis, nes apie asmenį niekas nekalba. Pasirašytas yra memorandumas ir memorandume apie tai yra parašyta. Ar tai bus sutartyje koalicinėje, nežinau. Man atrodo, kad bus“,- trečiadienį Eltai sakė R. Karbauskis, turėdamas mintyje tai, kad Seimo pirmininko postas pasirašytame memorandume yra numatytas „socialdarbiečiams“.

Jis akcentavo, kad apie V. Pranckietį nekalbama, bet kalbama apie pozicijas, apie postus Vyriausybėje ir Seime.
„Apie V. Pranckietį niekas nešneka, šnekame apie pozicijas. Jeigu šita pozicija būtų išsaugota Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, tai niekas to klausimo net nekeltų, bet yra kaip yra. Derybos vyksta, jeigu išliks taip, kaip numatyta memorandume, tai tokiu atveju turėsime daryti žingsnius. Vienas žingsnis, kai pats asmuo, kuris užima pareigas vienas ar kitas pasitraukia, kitas žingsnis, kai jis nesitraukia“, – sakė R. Karbauskis.

Jis tvirtino, kad parašai dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku V. Pranckiečiu nepradėti rinkti, nes šiuo metu nėra tokio poreikio.

„Jie nepradėti rinkti, jų nereikia rinkti, kol nėra koalicinės sutarties. Pirmiausia man kyla klausimas, ar supratęs, kad yra pasirašyta koalicinė sutartis ir kad ją pasirašo apie 80 Seimo narių, tiek gali būti, ar pats Seimo pirmininkas nepriims sprendimo kitokio negu dabar šneka“, – sakė R. Karbauskis.

Jei bus pasirašyta koalicinė sutartis, anot R. Karbauskio, užteks balsų priimti bet kuriuos sprendimus. „Jeigu mes susitarsime keturios partijos, tai balsų bus pakankamai priimti bet kuriuos sprendimus“, – mano R. Karbauskis.
Jis tikisi,kad kitą savaitę bus pasirašyta keturių partijų sutartis dėl valdančiosios koalicijos sudarymo.

„Pirmiausia derybos dėl koalicijos nesibaigia. Šiuo metu Lietuvoje nėra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininko Valdemaro Tomaševskio. Derybos pasibaigs tada, kada bus visų partijų pirmininkai ir galės pasirašinėti koalicijos sutartį. Tikiuosi, kad kitą savaitę tai bus padaryta“,- sakė R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi