Lietuvoje

2019.06.12 07:58

Narve su meška praleidęs visą naktį Zobovas nepasiduoda: pareigūnai tikisi geranoriškai įtikinti vyrą

atnaujinta 09.38
Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.12 07:58

„Ąžuolyno meškučių cirko“ savininkas Nikolajus Zobovas visą naktį praleido užsibarikadavęs su meška aptvare.

Panaikinus leidimą jam laikyti laukinius gyvūnus, N. Zobovas sako neleisiantis išvežti vienintelės likusios meškos Vipos.

Aplinkosaugininkai ketino mešką konfiskuoti ir pervežti į zoologijos sodą, nes N. Zobovo dvare užfiksuotos netinkamos gyvūnų laikymo sąlygos. Rokiškio rajone, Obeliuose, kur dabar yra įsikūręs N. Zobovas, dirba policijos pareigūnai ir aplinkosaugininkai.

„Kada aš pajutau, kad tuoj mane suriš policininkai, todėl, kad čia dar buvo ir kiti ekipažai. 21 žmogus atvažiavo, tai aš jau tikrai bėgau, kad spėti dar atrakinti ir užeiti pas mešką“, – žurnalistams iš gyvūno narvo pasakojo N. Zobovas.

Jie teigia visą naktį bendravę su vyru ir šiandien ketina toliau bandyti jį geranoriškai įkalbėti išeiti iš aptvaro ir leisti paimti mešką.

„Situacija kol kas nesikeičia. Dar sprendimų nepriėmėm“, – BNS trečiadienio rytą sakė Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos viršininkė Ieva Jakupkaitė.

Žinios. Dėl karščių smarkiai nuslūgo iš žemės gelmių trykštantys šaltinių upeliai

Primename, kad praėjusią savaitę pranešta, jog dingo viena iš N. Zobovo meškų, vardu Kvina. Aplinkos apsaugos departamentas teigė, kad meškos dingimo faktas užfiksuotas gegužės 27 dieną, kai buvo vykdomi patikrinimai cirko voljeruose.

Pernai „Ąžuolyno meškučių cirkas“ dėl netinkamo gyvūnų laikymo buvo nubaustas 15 eurų bauda.

„Gimtojo Rokiškio“ vaizdo medžiaga: