Lietuvoje

2015.07.01 03:25

VDU garbės daktaru tapo Lenkijos prezidentas B. Komorowskis

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.07.01 03:25

Šiandien, iškilmingo Senato posėdžio metu, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų Garbės daktaro vardas buvo suteiktas Lenkijos prezidentui J. E. Bronisław Komorowskiui. VDU garbės daktaro vardo regalijas B. Komorowskiui įteikė universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka, rašoma pranešime spaudai.

Šiandien, iškilmingo Senato posėdžio metu, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų Garbės daktaro vardas buvo suteiktas Lenkijos prezidentui J. E. Bronisławui Komorowskiui. VDU garbės daktaro vardo regalijas B. Komorowskiui įteikė universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka, rašoma pranešime spaudai.

„Mes žiūrime ne vien kaip į prezidentą, jis yra ir istorikas, kuris mūsų istorijos programose vienaip ar kitaip dalyvauja ir mes turime labai gerus projektus studentų mainų, dirbti archyvuose. Jo buvimas uinevrsitete jau buvo jaučiamas ir anksčiau“, – pristatydamas svečią kalbėjo VDU rektorius Zigmas Lydeka. 

Universiteto Garbės daktaru inauguruotas Lenkijos prezidentas teigė, kad  visuomet, nors esą ne visiems tai patikdavę, sakydavęs, kad didelė jo širdies dalis likusui Lietuvoje. Kaune Bronislawas Komorowskis šiandieninių grėsmių akivaizdoje Lenkiją ir Lietuvą ragino išlikti vieningas.

„Mes, lenkai ir lietuviai žinome, kad šioje Europos dalyje niekas negali jaustis visada saugus ir sunkiais laikais reikia gerbti vieniems kitus. Šiandien norėčiau, kad mes galėtume vieni kitais pasitikėti”, – sakė Lenkijos prezidentas, VDU garbės daktaras B. Komorowskis.

Prezidentas Valdas Adamkus sako, jog Bronislawo Komorowskio darbas skatinant tautų bendradarbiavimą, patvirtina lenkų ir lietuvių įsipareigojimą demokratijos principams.

 „Ačiū jums už jūsų darbą sutvirtinant abiejų tautų suartėjimą ir įsipareigojimus bendrai kurti šviesesnę ateitį. Sveikinu ir dėkoju“, – sakė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Rugpjūtį kadenciją baigiantis Lenkijos prezidentas Vytauto Didžiojo universitetui padovanojo savo giminės relikvijos – 18-ojo amžiaus taurės – kopiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.