Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.11 15:31

VU TSPMI direktore tapo Margarita Šešelgytė

LRT.lt 2019.06.11 15:31

Antradienį vykusiame Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Tarybos posėdyje išrinkta nauja instituto vadovė. Ja tapo šiuo metu direktoriaus pavaduotojos pareigas einanti doc. dr. Margarita Šešelgytė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ji VU TSPMI direktoriaus rinkimuose varžėsi su instituto docentu Algimantu Jankausku.

Direktorių slaptu balsavimu rinko VU TSPMI Taryba, kurią sudaro 19 instituto akademinės bendruomenės narių. Už M. Šešelgytę balsavo 15, o už A. Jankauską 1 Tarybos atstovas. 2 biuleteniai buvo sugadinti.

„Man, kaip ir daugeliui bendruomenės narių, VU TSPMI yra daugiau nei darbo ar mokslo vieta. Tai – erdvė, kurioje gimsta idėjos, surandami bendraminčiai ir kuriami projektai. Tikiu, kad čia jau dirba ir mokosi kūrybingi, profesionalūs bei ambicingi žmonės, kuriuos tereikia įgalinti, leisti atsiskleisti jų turimam potencialui. Šie žmonės bei mūsų vertybės – laisvė, pagarba ir profesionalumas – daro mus viena geriausių vietų studijoms Lietuvoje, o mūsų tyrimai bei ekspertinės žinios prisideda prie Lietuvos kūrimo.

Esu įsitikinusi, kad kartu mes galime tapti  socialinių mokslų traukos centru ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, galime prisidėti ne tik prie atviros ir klestinčios Lietuvos, bet ir mūsų regiono ar net visos ES kūrimo“ – teigia naujai išrinkta VU TSPMI direktorė.

M. Šešelgytė institute dirba nuo 2007 m. Taip pat čia baigė bakalauro, magistro ir doktorantūros studijas. Yra dėsčiusi Baltijos gynybos koledže, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, dirbo Europos komitete prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Instituto direktorių VU TSPMI Tarybos teikimu skiria Vilniaus universiteto Rektorius. Direktoriaus kadencija – penkeri metai. Direktorės pareigas doc. dr. Margarita Šešelgytė pradės eiti 2019 m. rugsėjo 1 d.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi